let balónemVáš blízký má brzy narozeniny a vy pořád nemáte vybraný dárek? Nebojte se darovat originální dárek, ze kterého bude mít oslavenec zážitek na celý život. Let balonem s sebou přináší adrenalin v krvi, dobrodružství i romantiku.

Příležitostí je mnoho

Nemusíte vyhledávat pouze narozeniny jako dobu, kdy věnujete tento jedinečný zážitek. Let balónem můžete věnovat svému zaměstnavateli nebo naopak zaměstnanci. Často jej vyhledávají také novomanželé.

Nebo vyzkoušejte tento zážitek, který svět zná už od osmnáctého století, vy sami na vlastní kůži. Příležitosti k obdarování sama sebe se nabízejí každý den.

Jak se na let vybavit?

S darováním poukazu na let balónem je vhodné říct i pár rad. Jednou z nich by měla být rada ohledně oblečení. Je vhodné vzít si na let pohodlné oblečení. Může být i teplejší, ale během letu se teploty nebudou pohybovat o moc níž, než jaké jsou na zemi.

Kdy a kde létat

S balóny se vyráží do oblak vždy za příznivého počasí. Jindy to není příliš bezpečné. Hlídá se vítr, viditelnost i srážky. Váháte nad denní dobou? Výjimečný pohled na krajinu se nabízí buď dvě hodiny před východem, nebo dvě hodiny po západu slunce (s tím předpokladem, že let trvá přibližně 1 hodinu). V tuto dobu je obzvlášť romantické! Navíc je to nejvíc vhodné z toho důvodu, že teploty i vítr jsou nejstálejší.

Pokud jde o lokalitu, po celé České republice je mnoho míst, které stojí za to vidět z ptačí perspektivy. Vždy je ale vhodné domluvit se předem s pilotem, který musí trasu schválit. Mnoho firem nabízející lety balonem mají však přesně daná místa, odkud se vyráží.

Pokud chcete zvolit i přesné místo přistání, to není možné. Pilot nikdy neví, kdy a kde přistane. Záleží, kam balon odnese vítr.

Pro koho ano, pro koho ne

Poslední věcí, která by mohla být rozhodující, zda tento dárek zvolit, jsou věk, popřípadě zdravotní stav. V koši balonu je nezbytné, aby pasažéři byli schopni po celou dobu stát. Je tedy na místě zvážit, zda to dotyčný zvládne. Co se týče věku, není v podstatě psané omezení, ale je důležité, aby osoba měla více než 140 cm. Taková je obvykle výška koše. Pokud tedy máte miminko, raději pár let počkejte, aby si to mohlo užít s vámi.

 Fotografie: Sky High Author: photophilde licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com