dekorace k posezeníKrásné počasí přímo vybízí k odpočinkovému posezení na terase třeba s knížkou nebo u kafíčka. Pokud se navíc ještě obklopíme krásnými a vkusnými dekoracemi bude odpočinek mnohem příjemnější. A právě o tom je dnešní článek.

Mimo kytek, které nám nabízí vlastní zahrádka, existují doplňky, kterými si můžeme zpestřit letní posezení. I stůl na zahradě si zaslouží hezký ubrus s letním motivem. Letní hřejivou atmosféru můžeme podtrhnout svěžími a barevnými dekoracemi. Nejen, že takový altánek bude doslova zářit, ale navíc takové prostředí pohladí po duši a vylepší náladu. Výzdoba jde s trochou zručnosti zvládnout i bez větších finančních výdajů. Poohlédněte se doma po sklenkách, květináčích, vázách, zbytcích látek, zbytečných ubrusech a mnoho dalšího. Lavice, na kterých budou poházené veselé polštářky, nebudou jen praktické aby se měkounce sedělo, ale veselé barvy se postarají o útulnost.

Přírodní dekorace

Nic není útulnějšího a příjemnějšího než přírodní dekorace. O to víc člověka potěší, když si takovou dekoraci vyrobí sám. Určitě se ve vaší domácnosti najdou nějaké skleničky navíc a mohou to být i zavařovačky. Naplníte je pískem nebo kamínky a vložíte svíčku. První dekoraci i praktickou pomůcku až se setmí, máte vyrobenou.

Pokud najdete doma nevyužité čajové konvičky, můžete si z nich vyrobit květináče pro své bylinky. Ty by neměly chybět na žádné zahrádce a navíc je to úžasná dekorace.

Skleničky na víno mohou posloužit opět, jako úhledný svícen. Pod skleničku ukryjete jeřabiny, ostružiny, jahodník i s jahodou, růži nebo jiný květ a na její dno, které je obrácené vzhůru postavíte svíčku. Vypadá to úžasně a ještě splní účel.

Fotografie publikována se svolením Feelart Photography/FreeDigitalPhotos.net