Pravděpodobně každá žena moc dobře ví, že léto není pouze o dietách, krásných plavkách, ale také upraveném těle – tedy depilaci. Mnohé z nás si pravidelně holí nohy, podpaží i třísla. Uznejte sami, Depilace cukrovou pastouže někdy je to pěkná otrava. Není lépe podstoupit depilaci cukrovou pastou a mít na pár týdnů pokoj?

Depilace cukrovou pastou patří k přírodním způsobům depilace, kde není využívána žádná chemie. Navíc se jedná o nejjemnější dostupný způsob depilace. Tedy ne, že by to šimralo a bylo extra příjemné. Většinou máme totiž depilaci spojenou s hororovými okamžiky, kdy nám po čele i na zádech vyskakuje pot. U tohoto typu depilace vás nic podobného nečeká.

Výhody depilace cukrovou pastou

Tato depilační pasta odstraňuje jen chloupky a odumřelé kožní buňky, takže nestrhává sebou i ty živé, jako to bývá u jiného způsobu zbavování se nežádoucího ochlupení. Tím se minimalizuje riziko vzniku zanícených a zarudlých pupínků, které jsou i nevzhledným problém – obzvlášť na tříslech.

Jak probíhá taková depilace?

Cukrová pasta se natře na pokožku a jemně vmasíruje do chloupků. Poté dojde ke strhnutí cukrové pasty ve směru (nikoliv v protisměru) růstu chloupků. Možná si říkáte, že takto probíhá i depilace voskem. Tam se naopak strhává proti směru růstu. Jaký je v tom rozdíl?

Rozdíl mezi depilací voskem a cukrovou pastou

Rozdíl je ten, že u depilace cukrovou pastou dochází k odstranění chloupků i s kořínkem – ty ulpí v cukrové pastě. Cukrová pasta se tolik nelepí k pokožce. Tento způsob depilace je i méně bolestivý včetně menšího zarudnutí. Nedochází totiž k lámání a poškození chloupků, a tím jejich následným zarůstáním. Při opakování procedury dojde postupně k zeslábnutí a prořídnutí nových chloupků, čímž se téměř odstraní i nepříjemnost depilace při zákroku a podráždění pokožky.

Na depilaci cukrovou pastou můžete zavítat do Kosmetického salónu Břeclav – Radka Maděryčová, případně se dozvědět více informací z oblasti kosmetické péče na jejích webových stránkách.