Dětská hřiště, domečky a skluzavky patří k základnímu vybavení, jež by nemělo chybět na žádné zahradě. Zvlášť pokud máte děti, které velmi rády skotačí a neposedí. Houpačky si pamatuje dětská hřištěpravděpodobně úplně každý ještě ze svého dětství. Osobně si vzpomínám na houpačku vyrobenou z horolezeckého lana a starého kola od kočárku. Strýc nám jí tenkrát upevnil na strom a byla to snad naše nejlepší zábava, kde jsme vydržely se sestřenicemi skotačit půlku dne.

Dnes tomu není jinak – děti prostě houpání a skotačení milují. Ovšem naštěstí dnes nemusíte vymýšlet a sami vyrábět konstrukce, ale přímo kvalitní houpačku či skluzavku koupit, jelikož nabídka tohoto dětského sortimentu je velmi bohatá.

Houpačky z kvalitních materiálů

Před samotným výběrem je potřeba zvážit, zda budeme houpačku umisťovat v bytě či venku. Zahradní houpačky by měly být vyrobeny z odolného, pevného materiálu, který vydrží i rozmary počasí. Za ideální se bezesporu považuje dřevo a plast, který lze navíc i speciálně tvarovat. Plasty pro dětské houpačky by měly být kvalitní s UV filtry a testované na únik nebezpečných ftalátů.

Dětské zahradní domky

Opět mi nedá nevzpomenout na své vlastní dětství, kdy jsme jako malé holky měly úžasný domeček vyrobený z kartonu. Měl okýnka, záclonky, dveře a dokonce i něco jako kliku. Jedinou nevýhodou bylo, že byl určen pouze do slunečného počasí, případně pro hry v interiéru. Dětské zahradní domky jsou však vyrobeny z kvalitního dřeva adětské zahradní domky dokonce se k nim dá dokoupit prkenná impregnovaná podlaha. Zkrátka vrchol dětského luxusu. Pak už stačí do domečku pořídit doplňky, dekorace i hračky a půl dne bude mít váš potomek i s kamarády o zábavu postaráno.

Dětská hřiště

Dětská hřiště zajistí vašemu dítěti kvalitní a především zdravou zábavu – přiměje ho totiž k pravidelnému pohybu. Co se materiálů týká, ideální volbou je samozřejmě dřevo, které má svou vlastní energii, ducha a kouzlo. Navíc krásně voní a pokud se o něj staráte, tak vydrží sloužit opravdu hodně dlouho. Ovšem na stranu druhou i plast má své nesporné výhody. Nemusíte se obávat, že si dítě zarazí třísku. Takže spojení dřeva a plastu není vůbec od věci.

Obrázek: skluzavky.cz