Dětská letní obuv by měla být lehká, vzdušná a respektující požadavky na zdravou obuv. Právě kvalitně zvolená obuv ovlivňuje z velké části zdraví dítěte. Jeho pohyb, chůzi a celkové držení těla. Špatně vybraná obuv může dítěti způsobit množství problémů. Jedny kvalitní boty vám však celé léto nevydrží.

Dítko předškolního věku bude potřebovat balerínky, tenisky, sandálky a dále pak obuv dle potřeby – obuv na pláž a do vody, gumáky, když bude deštivo. Možná si teď řeknete, že nejzdravější ze všeho je chůze naboso. S tím nezbývá než souhlasit, ale i chůze naboso má svá pravidla, aby nenadělala více škody, než užitku. Společně se dnes podíváme na nezbytnou dětskou obuv i chození naboso.

Sandále

Pro horké letní dny jsou sandálky jako stvořené. Ideálně na suchý zip. Dětská nožka se tak nepotí. Vhodné jsou na procházky městem.

Tenisky

Ideální dětská obuv na hřiště a výlety. Modely pro kluky mnohdy designem nerozeznáte od modelů pro dospělé, rozdíl tkví pouze ve velikosti. Holky mohou zase vybírat podle obrázků, barev a dokonce i tenisky s třpytkami. Takové tenisky využijí holčičky k sukýnkám a šatům.

Balerínky

Máte-li doma malou parádnici, rozhodně jí nezapomeňte opatřit na léto trendy baleríny, které jsou nejen módní, ale i praktické. Najdete verze roztomilé, elegantní i sportovní.

Gumáky

Co mají společného gumáky a letní boty? I v létě občas prší a určitě je vhodné dětskou nožku před mokrem ochránit. Hodí se jak do města, tak v okamžiku, kdy půjde vnouče s dědečkem do lesa. Gumáky se hodí na jaře, v létě i na podzim.

Barefoot

Obuv barefoot (znamená v překladu naboso/bosý). Svou konstrukcí se dá tato obuv nejvíce připodobnit chůzi naboso. A proč je chození naboso tak dobré? Dětská noha potřebuje volnost. Ale chození úplně boso sebou přináší mnoho úskalí v podobě úrazů a dalších zdravotních rizik.

Proto se do popředí dostává barefoot – imitace chození naboso. Velmi tenoučká podrážka obuvi zabezpečí, že chůze bude připomínat chůzi naboso, přesto poskytuje dětské nožce ochranu. I nošení této obuvi má svá pravidla – pozor na ostré kamínky, velké trny z ovocných keřů na zahradě apod.

Obrázek: pixabay.com