Dětská postýlkaDětská postýlka je pro každé malé novorozeňátko doslova středobodem vesmíru, ve kterém stráví drtivou část dne. Na začátku dokážou malá miminka prospat neskutečných 16 hodin denně a byť se tato doba postupem času začne zkracovat, zůstává dětská postýlka pro malé děti celým světem. Jestliže očekáváte příchod nového člena rodiny a ještě nemáte vybranou dětskou postýlku, pak jste na tom správném místě. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a určitě je i vaším cílem najít takovou dětskou postýlku, která bude pro vaše miminko bezpečná, pohodlná a ve které se jej nebudete bát nechat o samotě. Pojďme se společně podívat na základní kritéria pro správný výběr – zaručujeme vám, že s námi koupíte tu pravou!

Dětská postýlka nebo jiná alternativa?

Kromě klasických dětských postýlek, které jistě znáte ze svých dětských let, jsou v současné době na trhu k dostání i další alternativy, ve kterých malá miminka mohou strávit první měsíce svého života – koše a kolébky. Záleží jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Kolébky a koše pro miminka sice vypadají roztomile, ale nutno počítat s tím, že nabízí výrazně menší prostor, nežli klasická postýlka. Jsou proto vhodná jen na několik prvních měsíců, než vám z nich miminko vyroste a navíc se brzy začne zajímat o dění kolem sebe, což z kolébky ani z koše neuvidí. Možná právě proto jsou klasické dětské postýlky nejlepší volbou – dítku vydrží i několik let, nabízí mu spoustu prostoru a navíc má z postýlky perfektní výhled do všech stran a může se tak v pozdějším věku věnovat zkoumání okolního dění.

Přemýšlejte nad volbou materiálu

Jednou z nejdůležitějších vlastností dětské postýlky je materiál, ze kterého byla vyrobena. Bezesporu nejoblíbenější variantou jsou dřevěné dětské postýlky, které se nečistěji vyrábí z tvrdého bukového dřeva. To je pro tento účel více než vhodné, neboť je zdravotně nezávadné, dlouho výdrží a nevznikají na něm zářezy nebo třísky, které by představovaly riziko pro miminko. Navíc je známo, že odrostlejší miminka v zápalu zvědavosti vše okolo sebe ochutnávají, a není se proto čemu divit, že čas o času ochutnají i svojí dětskou postýlku. Dávejte si pozor, aby nátěr postýlky neobsahoval olovo, polychlorované bifenyly ani jiné škodlivé látky.

Stabilita a bezpečí vždy na prvním místě

Dětská postýlka by měla být především bezpečná, čemuž napomáhá i dostatečná stabilita. Nebojte se již v obchodě vyzkoušet, co postýlka vydrží a zda u ní nehrozí, že se sesype jako domeček z karet. Pamatujte, že v ní bude spinkat to nejcennější ve vašem životě! Důležité je rovněž věnovat pozornost hrazení postýlky, které by se při špatném výběru mohlo stát terčem dětského zájmu, díky čemuž následně vznikají případy, kdy si dítko mezi hrazením zaklínilo hlavičku nebo končetiny. Ujistěte se, že hrazení má od sebe jednotlivé prvky vzdálené minimálně 2,5 cm a maximálně 6,5 cm.

Obrázek: pixabay.com