discobaryDnešní mládež často vysedává na internetu a virtuálně komunikuje na sociálních sítích. Kde jsou ty doby, kdy mladí lidé vyrážely na hory, vysedávaly na lavičkách, hráli oblíbené míčové hry, nebo si daly jen sraz někde v přírodě? Bohužel bych řekla, že jsou už nenávratně pryč. Tak jako moderní technologie jde stále dopředu, tak i dnešní mládež má jiné záliby, koníčky. Jestli je to tak správně, nebo ne, je těžko posoudit, protože každý člověk je svým způsobem unikátní a své hodnoty, priority má nastaveny různě. Nicméně jsem si všimla toho, že i stát podporuje mladé stylem discobarů, které jsou čím dál tím více populárnější. Co jsou to vlastně discobary a je to dobré pro rozvoj?

Discobary

Mnoho lidí si pod pojmem discobary představují taková místa, kde se hraje hlasitá hudba, podávají se míchané nápoje, či alkohol. Nedílnou součástí takového místa je bez pochybu možnost, připojit se zadarmo k internetu. Tyto bary rostou jako houby po dešti a možná byste se divily, ale i stát, přesněji města ,tento typ zábavy podporují. Ale starší generace to vůbec nerado vidí. Nedivím se. Když se procházíte krásným , středověkým městem a kolem dokola na vás blikají barevné reflektory a slyšíte moderní hudbu, rozhodně se nebudete cítit dobře a raději odejdete.  Discobary se nejvíce vyskytují v menších městech. Má to svůj jediný a nejdůležitější význam. Udržet mládež ve svém rodném městě a něco málo přinést do státní, městské pokladničky.

Kudy z nudy

Někteří psychologové se schodují na tom, že tento styl zábavy není vůbec správný pro jejich rozvoj, vývoj. Nic zásadního jim to v životě nepřinese, ba naopak. Neví, co je to práce, neznají hodnotu peněz, neví co je to opravdové přátelství. Je to svým způsobem styl zábavy, jak se nenudit doma. Na druhou stranu můžu ale říci, že je to rozhodně lepší, než kdyby vysedávaly někdy v hospodě a hrály na automatech, či si dopřávaly oblíbené kouřeníčko. Zde totiž existují jasná pravidla, co se v takových discobarech smí a nesmí. Ale do centra města bych tuto zábavu rozhodně nedávala.

 

Fotografie publikována se svolením od Stuart Miles Photography FreeDigitalPhotos.net