dnešní mládežDnešní mládeží se často říká ztracená generace, nebo také znuděná. Ale proč to tak je? Ono odpovědí asi bude mnoho. Začneme s tím, že neustále přibývá lidstvo, je méně pracovních nabídek, nebo je samotná práce málo oceněná. Jsou vysoké požadavky na dané pracovní místo, nemají volnost pro svoji práci, kreativitu, fantazii, místo kde se můžou schovat, být neviditelní. Nenávist mezi lidmi se stupňuje, rodiče nemají čas na své děti, protože si budují svoji kariéru, i když s dobrým úmyslem, zajistit sebe a své děti do budoucnosti. A nacházeli bychom mnoho dalšího a dalšího proč to tak je.

Mládež není bez té černé skvrny

Pokud nejsou správně vedeny ke svým snům, cílům, nikdy nenaleznou sami sebe. Láká je volnost, samostatnost, cestování, spousta zábavy a legrace, jednoduše řešeno žít svůj život bez starostí a zároveň mít život ustlaný na růžích. Však se o nás někdo rád postará. Ale každému dojde jednou trpělivost. Často se setkáváme s tím, že mládež žije s rodiči i do 35 let. Není se čemu divit. Mají vypráno, vyžehleno, uklízeno, teplý domov, maminka svému dítěti zalévá marihuanu, tak proč by měli něco měnit, že? Jenže i jim časem dojte trpělivost, a ač nerady, své dítko opustí. Vždyť i oni potřebují odpočinek, klid, své přátelé. A pro mnohé z nich nastane osobní zlom.

Osobní zlom

Někdo si začne uvědomovat fakt, že svět se netočí jen kolem nich, a pokud něco chtějí, musí si to zasloužit a pevně jít za tím. Jejich cíl je potom sladký, jsou na sebe pyšní a mají radost i z obyčejných věcí. Prostě našli sami sebe a jsou na sebe hrdí. A pak jsou ti druzí, co si stále říkají – nějak to půjde. Nechtějí se vzdát svého svobodného života. Pro takovou mládež je největším lákadlem jak drogy, ale ne marihuana, která jim ke štěstí už nestačí. Vidinou lepšího světa a i peněž, jsou tvrdé drogy. Alkohol, který je k dostání za pár kaček a dodá jim pocit úlevy. Bez sociální sítě ani noha. Neustále sedí u počítače, či jsou stále připojení k FB a diskutují opravdu někdy o totálních blbostech, jen aby zabili čas. Je to ale jejich život, jejich svět, a aby se změnily, co si budeme povídat, je to běh na dlouhou trať a málo, kdo z nich opravdu doběhne do cíle. I my o něco starší generace bychom mohly vyprávět hodiny, co se v našich životech dělo a leckdy nejsme na to hrdí. Ale právě to ono negativum nás udělalo tím, čím jsme teď. Tak snad i tato ztracená generace časem pochopí, že svět se nikdy nebude točit kolem nich, a jestli opravdu něco chtějí, musí jít pevně za tím.

Fotografie publikována se svolením do Imagerymajestic Photography/FreedigitalPhotos.net