Žijete-li v jedné domácnosti s alergikem, pak je nutné dodržovat určitá pravidla. Domácnost, kde se alergik nachází, by měla být krapet jiná, oproti zdravému člověku, přesto na první dojem nic nepoznáte. Rozhodně se nemusíte obávat, že v takové domácnosti je vše sterilní a nudné.

Desinfekce ozonem sice zajistí, že se domácnost zbaví virů, bakterií, zatuchliny, plísně, přesto je však vhodné dodržovat ještě i další zásady. Tím zajistíte alergikovi optimální prostředí.

Netoxické barvy

Domácnost, kde žije alergik, nemusí být rozhodně fádní. Pouze je nutné hledat vždy neškodnou alternativu. Ať už vhodné lepidlo na tapety anebo netoxické barvy. Některé barvy mohou do ovzduší vypouštět látky, které alergika dráždí. Čištění ozonem patří sice k velmi osvědčeným metodám, ale proč si to nezjednodušit tím, že člověk dodrží navíc ještě i určitá opatření.

Bytové textilie

Svou roli zde hrají také bytové textilie, které mohou být lapačem prachu. Proto je vhodnější vyměnit bytové textilie za jinou alternativu. Například místo závěsů žaluzie. Místo koberců umyvatelnou podlahovou krytinu apod.

Ložní prádlo

Ložní prádlo by měl alergik používat speciální, včetně výplně. Vše pratelné na vysokou teplotu. Rovněž musíte počítat s tím, že ložní prádlo je nutné měnit častěji. A stejně tak dbejte i na ochranný obal na matraci. Matraci je vhodné pravidelně vysávat speciálním vysavačem.

Ozonování

O co vůbec jde? V podstatě se jedná o čištění ovzduší – zbavení vzduchu virů, bakterií, zápachů. Ozon O3 představuje přírodní čistič, jež neutralizuje nežádoucí zápachy z různých zdrojů – spáleniny, cigarety, domácí mazlíčci atd. Tento způsob čištění je vhodný pro každého, kdo chce svůj domov zbavit zápachu, ale provézt i dezinfekci. Tudíž nemusí se nutně jednat pouze o domácnost alergika. Nicméně objednat si tu a tam čištění ozonem není určitě od věci, zvlášť jedná-li se o alergiky.