První randeKonečně nadešel onen den D, na který jste čekala již nějaký ten pátek. Den, který jste se snažila do posledního detailu perfektně naplánovat, aby všechno vyšlo podle vašich nejtajnějších představ. Po nocích jste si celý tento den přehrávala v hlavě a nevědomky jste se usmívala při představě, jak to všechno dokonale vyjde.

Jenže ten dlouho očekávaný den právě nadešel a vy, ačkoli se těšíte, začínáte propadat nervozitě. Najednou máte pocit, že váš skvěle promyšlený plán nestojí za nic a pohlcuje vás panický strach, že to celé skončí trapným fiaskem. První rande je bezpochyby tím nejtěžším okamžikem, který ale musíte překonat, chcete-li se dostat dál. Jak tento okamžik bez problému zvládnout a předejít trapným závěrům?

Jak se připravit?

Již předem jste si promyslela, co si vezmete na sebe, jaký účes zvolíte a jak se nalíčíte, abyste vypadala doslova neodolatelně. Výběr oblečení a líčení je základním stavebním kamenem. Když se sama sobě líbíte, vyzařujete do svého okolí spokojenost, ovšem necítíte-li se ve své kůži a nejste sama sebou spokojená, i vaše okolí na vás bude hledět skrz prsty.

Oblečení

Oblečení proto nevybírejte jen podle toho, jak vypadá. Myslete na to, že se v něm musíte cítit pohodlně, abyste na rande nebyla křečovitá, jelikož vás ty úžasně vypadající džíny příšerně škrtí a sotva v nich vydržíte sedět. Když se budete celý večer neposedně vrtět, ošívat se, kontrolovat si každou nitku, váš partner z vás asi nebude mít ten nejlepší dojem. Chcete-li zvolit oblečení, ve kterém byste se pochlubila svými přednostmi, není na tom nic špatného. Máte-li pěkná, pevná prsa, ukažte je a rozhodně si na sebe nenatahujte rolák až ke krku. Myslete ale na to, že se nic nesmí přehánět. Ono se lehce řekne: „Vypadá velice sexy“, snadno se to ale může zaměnit v: „Vypadá až moc lacině“ a to byste zrovna na prvním rande rozhodně slyšet nechtěla.

Líčení a účes

Až se vrhnete na líčení, všechno berte s citem. Určitě nechcete, aby si váš partner pamatoval jen ostře rudé rty a oči černé jak uhel s řasami, jejichž délka byla až nepřirozeně dlouhá. Tady platí pravidlo: Méně je mnohdy více. Zkuste na to myslet. Před prvním rande byste se ani neměla svěřit do péče kadeřnice, která by vám na hlavě mohla vytvořit něco kreativního, co by se vám nelíbilo a jak se toho potom zbavit když vás tlačí čas? Účes volte takový, který máte ozkoušený, sluší vám a cítíte se v něm dobře.

O čem mluvit?

Konverzace je na prvním rande mnohdy největším kamenem úrazu. Jakmile na rande budete mlč
et
a horečně přemýšlet, o čem si vlastně povídat, ani pro jednoho to nebude zrovna příjemné. Ačkoli později – na druhém či třetím rande – zjistíte, že máte společnou notu a povídat si o čemkoli, aniž by debata vázla, vám nedělá sebemenší problém, na prvním rande je to něco jiného. Žaludek máte sevřený nervozitou, ruce se vám klepou, kontrolujete se, jestli vypadáte stále tak přitažlivě jako když jste celá vyšperkovaná vyšla z domu a ještě přemýšlet, jaké téma beze strachu otevřít a jaká radši nechat pomyslně zavřená, je nad vaše síly.

Pusťte ho ke slovu

Muži milují, když je ženy poslouchají. To je dávno starým faktem. Proto je důležité, abyste svého partnera nechala během večera mluvit, než abyste ho pořád bombardovala nejrůznějšími povídkami o vašich kamarádkách, o domácím mazlíčkovi či jiných, pro něj možná nezajímavých věcech. Mluvte půl na půl a všechno bude OK.

Nebuďte příliš otevřená

Prozradit mu, jaká je vaše nejoblíbenější barva, jídlo či pití je zcela v pořádku. Rozhodně byste ale hned na prvním rande neměla zacházet do sebetajemnějších detailů a vyklopit mu o sobě všechno. Nechte si něco také na další rande! Uvědomte si, že tohle rande možná nevyjde a vy byste tak tomuhle úplně neznámému muži prozradila všechna tajemství, která byste měla znát jen vy. Tak na to pozor.

Jak se rozloučit?

Nadešel konec vaší schůzky. Teď už víte, zda je vám příjemný, jestli se vám s ním dobře povídá či zdá máte vůbec něco společného. Již víte, jestli se s ním chcete vidět i příště. Možná vám i naznačil či dokonce řekl, že i jemu byla tato schůzka velice příjemná a že se s vámi chce setkat i nadále. Nadchází další krkolomný bod, který mnohdy nepříjemným způsobem definitivně uzavře právě otevřené cesty.

Kdo zaplatí?

Rovnoprávnost  je fajn. Dojde-li na placení, projevte zájem, ukažte snahu, řekněte, že se na placení chcete
podílet, ale nechte ho, aby se zachoval jako chlap. Muži se chtějí projevovat jako gentlemani a často účet zaplatí za oba dva. Když mu dáte najevo, že nemáte problém platit půl na půl, ukážete mu, že jste ochotná podílet se na věcech ohledně vztahu. Když ale váš partner bude trvat na tom, že jde o pozvání a že platí on, rozhodně mu v tom nebraňte, mile se usmějte a radujte se – narazila jste na gentlemana.

Políbit či nepolíbit?

Rozlučkového polibku se rozhodně bát nemusíte. Doprovodí-li vás až před vchodové dveře vašeho domu a naznačí touho po polibku a vy sama víte, že polibek chcete opětovat, klidně mu ho dejte. Nastane-li ale situace, kdy vám muž není příjemný a nechcete ve vašem začínajícím vztahu pokračovat, slušně polibek odmítněte, poděkujte za večeři a zmizte za dveřmi.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net