Dřevěný nábytek volí stále více a více lidí. Ono to má v podstatě i svůj důvod. V interiéru dodá dřevo pocit útulnosti, hřejivosti a má kladný vliv na lidskou psychiku. Sice si za dřevěný nábytek člověk připlatí, ale zase déle vydrží a je nenáročný na údržbu.

Nákup klasického levného nábytku vám sice ušetří hned ze startu nějakou tu korunu, ale na druhou stranu jej budete muset za tři, čtyři roky vyměnit. Jedná se totiž o spotřební zboží, které se nevyrábí na dlouho, takže je člověk nucen za pár let koupit nábytek nový. Kdežto nábytek z masívu vydrží i několik generací a čím starší, tím větší vzácnost a cena ještě roste.

Hotový nábytek nebo na zakázku?

Jedná-li se o nábytek vyrobený na zakázku, počítejte s tím, že za takovou parádu, vyrobenou přímo na míru budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Pokud však přeci jen rádi ušetříte nějakou tu korunu je možné dřevěný nábytek koupit hotový u nějakých menších, ale kvalitních firem. Jestli se rozhodnete pro tu či onu verzi, záleží už čistě na vás. Mnohdy atypicky řešené interiéry nemají jinou volbu než nábytek na zakázku.

Jaké dřevo zvolit?

Jaké dřevo si pro svůj domov zvolíte, záleží především na osobních preferencích a představě o ceně. Co dřevo – to jiná cenová relace. K nejkvalitnějším dřevům patří bezpochyby dub, který vyniká svou houževnatostí, tuhostí a výraznou texturou. Pro výrobu nábytku je však vhodné i dřevo třešňové či ořechové. Nicméně v poslední době roste obliba nábytku vyrobeného ze starých trámů. Ať na výrobu postelí, skříní či komod.

Ideální je prohlédnout si nabídku různých firem, hledat inspiraci v časopisech i na internetu, určitě vás nějaký typ dřeva osloví méně a jiný více. Rovněž záleží na tom, jakému stylu bydlení dáváte přednost. Někde se hodí dřevo světlé jinde tmavé či různé kombinace.

Obrázek: pixabay.com