stěhováníLidé se stěhovali od pradávna. Vždy si s sebou vzali pouze to nejdůležitější. Důvodem stěhování byl nejen nedostatek jídla, vody, ale i přírodního bohatství jako bylo zlato, stříbro, bronz. V dnešní době se lidé stále stěhují, a to především za prací. Stěhování tedy patří mezi aktuální a zásadní rozhodnutí v našem životě. Často však děláme při hledání nového domova chyby a následně musíme řešit nejeden závažný problém. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, tento článek vám může být návodem a pomocníkem.

Kdy se stěhovat?

Lidé se nejčastěji stěhují v letním období. Má to několik důvodů. Prvním a zásadním důvodem je počasí. Co si budeme nalhávat. Komu by se chtělo stěhovat v mrazivých dnech, ve sněhu a do nevytopeného domova? Ale je-li stěhování v zimě nevyhnutelné, musíte se na to dostatečně připravit. Připravit nejen váš nový domov, ale hlavně cestu.

Mám na to?

Tuto otázku si docela málo lidí zodpoví, protože buď se musí rychle odstěhovat, nebo to udělají po dlouhé rozvaze. Ale věřte nebo ne, i takové stěhování něco stojí. Nemáte-li žádné známé co vlastní větší dodávku, musíte si ji někde zapůjčit. Důkladně si tedy projděte inzeráty s touto nabídkou, nebo se poptejte u vašich známých. Průměrná cena je něco málo přes 1 000 Kč, ale jen do blízkosti vašeho  nového domova. Zkuste si to předem spočítat a bohužel, někdy si na to musíte i našetřit.

Přátelství

Bez přátel není život. Toto známé motto je na 100 % pravdivé. Rodina by sice měla být na vrcholu naší pomyslné pyramidy, ale život nás naučil smířit se s tím, že i když nás často pojí rodinné pouto, neznamená to to, že oni nám vždy budou pomocnou rukou. Pokud se tedy stěhujete, zkuste se jich zeptat, poprosit o pomoc. Nestojí vás to nic, ba naopak. Poznáte pravé kamarádství, které je nad zlato.

Fotografie publikována se svolením od Debspoons Photography FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová