Výhody elektronických cigaret spočívají především ve snížení zdravotních rizik spojených s kouřením. Dále pak neobtěžování svého okolí nepříjemným zápachem a kouřem z tabáku, finanční elektronické cigaretyúspora a snížením vzniku rizika požáru.

Elektronické cigarety joyetech nejsou primárně určeny k odvykání kouření, ale jsou určeny zodpovědným kuřákům, jež mohou holdovat své zálibě méně škodlivým – novým způsobem. Elektronická cigareta představuje spolehlivou náhražku za běžnou cigaretu. Přestože jsou její pořizovací náklady vyšší, náplně jsou dostupnější než klasické cigarety a navíc vydrží i na mnohem více použití.

Zdravotní výhody elektronických cigaret

Výhodou je možnost vybírat z různých příchutí a intenzit. E-cigareta sice člověka nezbaví přímo závislosti na nikotinu, ale rozhodně díky ní nemusí kuřák vdechovat škodlivý dehet a jiné odpadní látky, jež během kouření cigarety vznikají. Jak už jsme zmínili, nezapáchá a neruší okolí. V současné době patří cleamizéry joyetech k nejpopulárnějším zařízením na trhu.

Tento typ e-cigaret je většinou válcovitého tvaru a osázen průhledným plastovým či pyrexovým zásobníkem. Díky tomu je možné snadno kontrolovat hladinu e-liquidu v clearomizéru. Clearomizer je společně s baterií klíčová součást e-cigarety a slouží jako nádobka na e-liquid. Kouření e-cigarety je novodobá alternativa kouření – na rozdíl od běžné cigarety zde nedochází ke klasickému spalování a nevzniká kouř, ale pára. Výhodou bezesporu je, že e-cigarety neobsahují rakovinotvorné látky, dehet a toxiny. Jedinou škodlivou látkou, kterou kuřák inhaluje je nikotin, kvůli kterému kuřák kouří.

Finanční výhody elektronických cigaret

E-cigareta je z finančního hlediska mnohem úspornějším řešením. Průměrný kuřák spotřebuje přibližně jednu krabičku cigaret za den – cca 80kč. Za 30 dní činí útrata 2400kč krát 12 měsíců je to 28 800kč. Průměrný e-kuřák spotřebuje přibližně dva kusy 30ml náplně za měsíc, což je v korunách přibližně kolem 350kč. Připočteme-li náklady za náhradní díly a jinou údržbu 250kč měsíčně jsme na 600kč měsíčně. Vynásobíme-li tuto částku ještě dvanácti měsíci, jsme na 7200kč ročně. Roční úspora tedy činí 21 600kč.

5 výhod elektronických cigaret

  1. Nezpůsobují nepříjemný zápach
  2. Neruší vaše okolí – ohleduplnější k nekuřákům
  3. Neničí tolik zdraví
  4. Ušetří vám nemalé peníze
  5. Nehrozí požár