Finanční nevěraFinanční nevěra – znáte tento pojem, nebo o něm slyšíte poprvé v životě? Bohužel až žalostně mnoho lidí – převážně žen – má s tímto slovním spojením své vlastní zkušenosti. V očích spousty mužů je finanční nevěra mnohem horší, než ta postelová – ve finále to končí ztrátou důvěry a rozpadem vztahu. A jak se finanční nevěra projevuje? Pokud před svým partnerem, manželem či přítelem tajíte skutečnost, že máte vlastní účet, skrýváte svou přehnaně rozsáhlou sbírku bot, kabelek či oblečení, klesáte na společném kontě až do debetu jen proto, že ve vašem oblíbeném obchodě zrovna zahájili slevy nebo se tu a tam sami přistihnete, jak své polovičce mlžíte o tom, jak se vám v šatníku objevily nové kousky oblečení, věřte, že i vy trpíte finanční nevěrou. A pozor – mohlo by se vám to šeredně vymstít!

Finanční nevěra není neškodný vtípek!

Lžete s pravidelnou přesností o svých finančních záležitostech a nepřijde vám na tom nic špatného? Zastáváte názor, že vás manžel či přítel nemá sebemenší šanci cokoli poznat? Pak zpozorněte – finanční tajemství ohrožuje stabilitu vašeho vztahu. Je dokázáno, že drtivá většina lidí považuje finanční nevěru za zradu, která se neodpouští. Hodně lidí má finance spojené s pocitem bezpečí. Jakmile se dozví, že k nim nebyl jejich partner v tomto ohledu zcela upřímný, naplní je pocit zrazení, což vede ke ztrátě důvěry. Lhát se nevyplácí tak jako tak.

Cítíte se nedocenitelní? Řekněte to nahlas!

Co si budeme nalhávat – většina lidí má dojem, že za to všechno, co pro rodinu či toho druhého dělají, si zkrátka zaslouží nějakou odměnu. Což o to, na odměnu či udělání si radost máte samozřejmě právo, rozhodně byste ale o svém pocitu nedocenitelnosti neměli mlčet, ba naopak se koukejte ozvat. Finanční nevěra a marnotratnost za zády partnera určitě není řešení. Navíc vám tento způsob uspokojování svých potřeb přináší jen samé nepříjemnosti a vy byste si měli uvědomit, zda vám to vůbec stojí za to. Každá lež – ať je jakákoli totiž jednou praskne.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net