lyžováníLevi je oblíbené lyžařské středisko. Patří mezi 5 nejnavštěvovanějších lyžařských míst v Evropě. Finsko není jen sauna, lyžování, rybolov, polární záře, ale je i domovem Santy, sobů, psích spřežení.

Dění v Levi

Levi je obklopen fantastickými scenériemi a najdete zde širokou škálu akcí pro všechny věkové kategorie. Každá si přijde na to své. Někdo miluje pohled na polární záři, která se vyskytuje pravidelně v únoru, jiný zase miluje procházky nedotčenou přírodou, někdo zase usedne do dřevěné vytopené sauny a popíjí si oblíbený drink –  Findandia vodka.

Otevřené sjezdovky a tratě

V Levi si můžete zalyžovat v prostorných sjezdovkách, které jsou stále v dobrém a hlavně udržovaném  stavu. Tyto sjezdovky jsou na světové úrovni, jako jsou Alpy, a nabízejí možnost lyžování jak pro začátečníky, tak profesionální lyžaře. Zde si můžete nejen zalyžovat, ale i parádně zasáňkovat, či zaběškovat, ale i zasnowboardovat.

Bílé Vánoce a Nový rok v Levi

Chcete-li začít ty opravdové sněhové, mrazivé Vánoce, Levi jsou místem splnění vašich představ, snů. Děti ale i dospělí budou nadšeni z příjezdu Santy na opravdových sobech s malými trpaslíky.

Počasí v Levi a finština

Místním jazykem je finština. Takže naučit se pár slov, či frází, je skvělý nápad. Mnozí z nich ovládají skoro další mateřský jazyk, jako je švédština, či angličtina. Nejdůležitější rada pro každého, kdo plánuje cestu do Finska a zejména Levi Laponsko je vědět, jaké počasí panuje v daném období a obléci se podle toho. V letních měsících se teplota může dostat až na zhruba 30 ° C, ale obecně zůstává jen kolem 20 ° C. V zimních měsících teplota bývá hodně pod bodem mrazu, někdy i  – 50 ° C, takže dostatečné, teplé oblečení, boty, mrazuvzdorné krémy jsou na místě.

Fotografie publikována se svolením Author: tpsdave License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/