Fóliovníky – spolehlivý pěstitelský nástrojFóliovník představuje levnější alternativu klasických skleníků, který vám ale poslouží stejně tak dobře. Velice hravě se populárním skleníkům vyrovná, a proto si jej v případě zájmu a nechuti investovat vyšší peníze můžete s klidným srdcem pořídit i na vaší zahradu. Stane se zde nejen místem k ukojení vašich pěstitelských zájmů a potřeb, ale zároveň se promění i v příjemnou ozdobu vaší zahrady, která přiláká zvídavé pohledy. Přemýšlíte-li o jeho pořízení, rádi vám prostřednictvím dnešního článku poradíme proč se pro něho rozhodnout, v jakých cenových relacích můžete vybírat či jaké má výhody. Necháte se námi inspirovat?

Prodloužení vegetačního období

Fóliovníky mají jednu nespornou výhodu – umožňují vám prodloužení vegetačního období. Zkušení jistě vědí, nezkušeným ochotně vysvětlíme: polykarbonátové skleníky a fóliovníky slouží k pěstování zeleniny či okrasných rostlin, což je aktivita, ve které našlo zalíbení nespočet lidí a nadšených zahradníků. Díky fóliovníku můžete s oblíbeným pěstováním začít na jaře dříve a zároveň na podzim skončit později – samozřejmě v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Fóliovníky na zahrádku vám tak umožňují začít s výsadbou již v druhé půlce března. Skvělou variantou ke skleníkům nebo fóliovníkům může být například pařeniště z polykarbonátu, které má sice menší rozměry než klasický polykarbonátový skleník, ale za to je cca 10x levnejší a stejně efektivní.

Investice, která vás potěší

Jak již bylo řečeno, fóliovníky představují levnější alternativu skleníků, jejichž pořízení je finančně náročnější. Uvažujete-li nad jeho pořízením, jistě vás mile překvapí prodej fóliovníků, který nabízí pestrou nabídku, mezi kterou je radost vybírat. Sami se tak můžete rozhodnout, kolik do jeho pořízení investujete. Fóliovníky jsou nijak znehodnoceny oproti dražším variantám.

Plánujete pěstování nižších rostlin?

Je-li vaším cílem pustit se letos do pěstování nižších rostlin, mohou vám stejně tak dobře posloužit pařeniště fóliovníky na zahradu.  V tomto případě se v podstatě jedná o menší, krytý záhonek, který se vyplňuje kompostem nebo hnojem. Při rozkládání organické hmoty se uvolňuje teplo, které je zárukou dobrých teplotních podmínek. Pařeniště si můžete koupit, nebo si jej vyrobit na vlastní pěst. Více informací o pařeništi se můžete dočíst na této stránce.

Obrázek: www.renegad.cz