V přírodě se může nacházet až třicet procent klíšťat nakažených boreliózou. Mnohé z nich si mazlíček může domů přinést jako nechtěný dáreček z každodenní procházky. Psy i kočky lze chránit účinnými přípravky, jako je například Fypryst. Ochráníte tak nejen mazlíčka, ale i ostatní členy rodiny.

Tušili jste, že….

  • Klíště lezoucí po kočce či psovi může lézt také po člověku a infikovat ho celou škálou nebezpečných nemocí? Péčí o svého mazlíčka chráníte sebe a svou rodinu.
  • Pravidelným a včasným ošetřením zvířat zabráníte jejich napadení parazity
    včetně zamoření prostředí, kde se mazlíček pohybuje (postele páníčků, pelíšky, sedací soupravy, koberce atd.)
  • K „životu“ se klíšťata probouzejí už od 4 °C. Blechy a všenky mohou napadnout psa i kočku v průběhu celého roku.
  • Pokud jste se nechali očkovat proti klíšťové encefalitidě, používáte kvalitní repelenty, berete si do lesa kalhoty a dlouhý rukáv, pak gratulujeme! Ovšem zvířátko si k lékaři či do zverimexu samo nedojde…pomozte jim s parazity účinně bojovat. Pomůže vám s tím přípravek – Fypryst. K mání jsou pipety s velmi snadnou aplikací. Stačí daný obsah vykapat z ampulky na kůži zvířete mezi lopatkami. Chráněno tak bude před parazity další čtyři týdny.
  • Choroby, jež klíšťata přenášení bývají závažné a jejich léčba je zdlouhavá a obtížná. Jak u zvířat, tak člověka mohou tyto choroby nezřídka způsobit stálé poškození zdraví nebo i smrt. Navíc proti borelióze neexistuje žádná vakcína pro člověka.

Fypryst pro psy a kočky

Přes veškerá opatření, jež na ochranu svých mazlíčků i sebe učiníte, mějte stále na mysli, že nic není 100%. Po kontaktu s případnými parazity si umyjte pokaždé ruce mýdlem v teplé vodě. Infekcí se lze nakazit i pouhým dotykem.

Přípravky proti parazitům můžete zakoupit v ordinaci u vašeho veterinárního lékaře, ale i v lékárnách či obchodech s chovatelskými potřebami. Myslete na své mazlíčky a ochraňte je přípravkem Fypryst, jehož běžná cena – pipety Spot on pro kočky je od 135 Kč, pro psa od 172 Kč.

Obrázek: pixabay.com