GeocachingTato podivná hra je založena na hledání reálných pokladů. Těmto pokladům se říká kešky. Na celém světě je zhruba 246 000 aktivních kešků a této hře se věnuje zhruba 6 miliónů nadšenců. Je to spojení turistiky, sportu, her a praktického použití navigačního systému GPS.

Historie geocachingu

Vše začalo v USA, kdy byla odstraněna umělá odchylka do GPS souřadnic. Okamžitě se zlepšila přesnost GPS technologie a pro mnoho nadšenců to byl důvod k oslavě. Na diskuzních fórech se to jen hemžilo nápady, jak tuto technologii co nejlépe využít. Až v roce 2000 Dave Ulmar, počítačový expert a nadšenec GPS otestoval přesnost navigace tím, že ukryl v lese blízko Beavercreek, Oregon, nedaleko Portlandu svůj černý kbelík v plastovém obalu a sdílel trasový bod, „skrýš“, s on-line komunity na sci.geo.satellite. Během pár dnů si různí čtenáři zajímali o jeho skrýš. Zvědavost zvítězila.

Jak začít s geocachingem?

Zaregistrovat se přímo na jejich stránkách, kde naleznete spoustu příruček, odkazů, pravidel, kterým se geocaching řídí. Je dobré mít pár přátel, kteří tuto hru již znají a mohou vám kdykoliv pomoci. Přečíst si pár článku na diskuzních fórech a pak už jen „ Jdeme do geocachingu“

Reálný poklad – keš

Kde je nejlepší úkryt? V přírodě! Příroda nabízí tolik záhadných, ale zajímavých míst a keška už je jen pouhým bonusem. Je to většinou plastová nádobka, ve které je ukryt deník, do něhož se nálezci zapisují. Někdy je v něm ukryt i dárek. Ten si mohou ponechat, ale místo něj můžou vložit něco vlastního. Záleží to pouze na vás, ale popravdě, každý má rád ten „dáreček“.

Ideální hra pro vaše děti

Geocaching má především výchovný efekt. Dnešní děti často tráví svůj volný čas u počítače nebo televize a nějaká turistika, či sport je moc nezajímá. Přírodní památky, hrady, zámky, muzea můžou být pro vaše děti vyčerpávající a nebudou zrovna skákat radostí. Ale jen do doby, než jim vysvětlíte, proč tam jste. Rázem se to změní v dobrodružství s překvapením.

Geocaching – procházka, turistika a jiná rekreační aktivita dostává vyšší smysl, neboť na jeho konci je konkrétní cíl a víte, že na vás čeká „poklad“.  

Obrázek: pixabay.com