granuleGranule jsou bezesporu nepostradatelným zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a ostatních důležitých živin. Někteří naši mazlíčci, ať už jde o psy nebo kočky si rádi smlsnou na kapsičkách a občas jim dopřejeme zvířecí pamlsky. Mohou to být kosti z buvolí kůže, uherák, klobáska, vepřová kůže a mnoho dalších. Ale granule jsou prostě základ! Osobně jsem se naučila kupovat vždy dvě různé příchutě, abych své kočce zpestřila jídelníček. Na kapsičky ji zrovna moc neužije, proto jí střídám například kuřecí a králičí granule. Mezi tím ji ještě dopřeji, jak já tomu sama říkám „kočičí“ bonbóny s obsahem vitamínů pro srst, zuby, kosti, oči.

Rozdělení granulí

Granule podáváme svým mazlíčkům nejen podle toho, zda jsou kuřecí, vepřové či hovězí. Velmi záleží na velikosti našeho mazlíčka. Drobnému pejskovi nebudeme pořizovat granule pro vlčáky. Leda byste mu každý kousek rozbili kladívkem na menší kousky. Teď si samozřejmě dělám legraci. Rozdílné je i množství důležitých látek a vitamínů. Stejně tak, jako seniorům nebudeme podávat krmivo určené štěňatům. Granule představují díky správnému nutričnímu složení vyvážený přísun minerálů i vitamínů, které se různě mění podle stáří vašeho mazlíčka. Mezi hlavní výhody granulí patří jejich delší trvanlivost, oproti krmivu v konzervě. Navíc kousání granulí přispívá ke snižování zubního kamene a plaku, který mnohdy stojí v pozadí, nežádoucího oderu z tlamičky našeho mazlíka.

Kde nakupovat granule

Granule a jiné krmivo je vhodné nakupovat tam, kde vám i poradí. Někteří psi mohou trpět různými alergiemi a pak je velmi obtížné vybrat správné krmivo. Nakupovat můžete buď v kamenném obchodě, nebo na internetu prostřednictvím e-shopu, kde vám také poskytnou poradenství. Mimo bohaté nabídky, zde mají klienti bonusové výhody, což se vám u běžného nákupu nestane. Nicméně pokud kupujete vašemu psovi či kočce granule, které ještě neměli, je lepší zvolit ze začátku menší balení. Ne každý druh může vašemu mazlíčkovi chutnat a vyhovovat.

Fotografie publikována se svolením scottchan Photography/FreeDigitalPhotos.net