Hlas odborníků říká Vlasy potřebují olejZačínáte si všímat, že vaše vlasy nejsou tak živé, lesklé? Lámou se a více třepí? To je známka toho, že přichází zima a vlasy trpí. My ale víme, co vašim vlasům pomůže. Intenzivní výživné oleje!

Historická hodnota

Možná vás fakt užití oleje v kosmetice nepřekvapí, protože oleje si na pleť rády dopřály i naše babičky. Konec konců, blahodárných účinků oleje využívali už ve starověku. Byla tu však doba, po kterou se oleje dostaly do ústraní, ale to je již minulost. Nejen blogerky, různé celebrity a kadeřníci na oleje nedají dopustit. Kosmetický průmysl nelenil a přinesl řadů olejů různého využití i složení.

Nejen akutní péče

Po olejíčku určitě sáhněte v případě největší nouze, ale nezapomínejte, že je především důležitá pravidelná péče. Jedině tak budou vaše vlasy pořád vyživené a zdravé. A pokud si nejste jisti, zda se vaše vlasy hodí na olejovou péči, hoďte starosti za hlavu. Při používání kvalitního oleje nezáleží na tom, zda máte vlasy suché nebo mastné. Všechny typy vlasů budou lesklé a hedvábně jemné.

Jaký olej je ten správný?

Určitě víte, že existuje několik druhů olejů, pro vlasy se však hodí rostlinné, a to hlavně arganový, kokosový, olivový, mandlový, jojobový a také makadamiový. Zmíněné oleje vaše vlasy zvláční, posílí a dokáží je i uzdravit.

Co na to expertka?

Sama Monika Plachá, expertka vlasové kosmetiky Nouvelle zásobuje profesionální kadeřnické salóny více než 20 let, olej pro péči o vlasy doporučuje. Zároveň radí a zdůrazňuje, že by se ženy měly vyvarovat nejčastější chyby v používání olejíčků: „Pokud trpíte na mastné, zplihlé vlasy bez objemu, vyvarujte se nejčastější chyby – tedy aplikace oleje po celé délce až ke kořínkům. Nanášejte ho pouze lokálně: vmasírujte ho do konců, maximálně do středních délek.“ Také dodává, že doporučuje olejíček Nouvelle Drop oflight. Vlasy po jeho používání budou vždy vypadat luxusně, nebudou zatížené ani slepené. A to vše jen se dvěma až třemi kapkami oleje.

Způsoby používání olejíčků

  1. Před umytím

První z možností, jak olejíčky používat, je regenerace vlasů před umytím. Stačí rozetřít pár kapek oleje v dlaních a poté od poloviny délky vlasů ke konečkům olej do vlasů aplikovat. Nechte potom chvíli olej dělat svoji práci a jednoduše umyjte vlasy.

  1. Bezoplachová péče

Druhou možností je umýt vlasy klasickým způsobem, jemně je osušit a hned potom, ještě do mokrých vlasů, aplikovat olej. V tomto případě jej už však neumývejte, nechte je doschnout, nebo pokračujte fénováním a stylingem.

  1. Finální úprava

Pozor, tato možnost se nehodí pro každého. Jde totiž o finální polibek slunce, díky kterému se vaše vlasy budou ještě více lesknout. Tajemství tkví v tom aplikovat olej na celou délku vlasů, tedy i ke kořínkům. Proto se tento způsob nedoporučuje ženám s mastnými vlasy či bojujícími s lupy.

Obrázek: pixabay.com