H&MH&M je společnost, která se zaměřuje na oblečení pro všechny bez rozdílu věku či pohlaví. K oblečení se přidala také originální kosmetika.

Historie

H&M založil v roce 1947 Švéd Erling Persson. Založil ji pod jménem Hennes. Dodnes má společnost sídlo ve Švédsku, a to přímo ve Stockholmu. Persson založil společnost na základně inspirací, které nabyl v USA. Cílem bylo vytvořit obchod, kam si lidé budou chodit pro výrobky s nízkou cenou. Oblečení a kosmetika by se tak měla dostávat všem.

První obchod, pouze s dámským oblečením, byl ve Švédsku. Od 60. let se pak jeho síť obchodů objevuje také v Norsku a Dánsku. Později koupil Hennes, vlastním jménem Persson, značku zaměřující se nejen na lovecké vybavení, která nesla název Mauritz. Jména pak spojil, a tak vznikl nový název, který známe dodnes: H&M (Hennes&Mauritz).

Do obchodu s radostí!

Do H&M mnoho lidí chodí opravdu rádo. V každém obchodě se totiž objevuje kolekce oblečení a kosmetiky připomínající luxusní značky z celého světa. Rozdílem je ovšem přijatelnější cena. V každém obchodě by se pak také měly každý den doplňovat zásoby nejen se stálými kousky, ale i s novými.

Velký výběr

Pro společnost pracuje přes pět desítek návrhářů, což zaručuje vysokou šanci, že si zde vybere opravdu každý. Kromě značek Rocky, LOGG, Steele, Magnum nebo Basic Spa zde najdete i originální H&M Cosmetics.

Česká republika a H&M

U nás najdete na čtyřicet obchodů společnosti H&M. Číslo se však stále zvyšuje. Kromě toho, že můžete ve větších městech narazit na samostatné obchody, jsou nápisy H&M vidět i v obchodních domech jako je Galerie Vaňkovka v Brně nebo OC Chodov v Praze.

Celkově čítá společnost přes tři a půl tisíce obchodů v padesáti pěti zemích světa.

Fotografie: H&M HandM Clothing Store Author: Mike Mozart licencována pod CC BY 2.0./