Jack Daniel'sZ opravdových příběhů se rodí legendy, které přežívají po mnoha staletí. Jsou to lidé, jako všichni ostatní, ale něčím se přece jen odlišují. Dokážou své sny proměnit v realitu a zapsat se tak všem do podvědomí. Stejně tak se zapsal i muž jménem Jack Daniel a jeho proslulá Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Zakladatel této známé a proslulé značky odešel velmi brzy z domu a nějakou dobu žil u svého přítele Dana Calla. Dan byl luteránským knězem a rovněž majitelem destilérky v Lynchburgu. V roce 1863 však destilérku prodal právě Jackovi a ten získal licenci roku 1866. Tenkrát byl Jack velmi mladý a nebylo mu snad ani 20 let.

Nejstarší registrovaná destilérka Spojených států

Tato destilérka je vůbec nejstarší registrovanou palírnou ve Spojených státech. Jack Daniel’s vymyslel perfektní recept, který jak jinak, získal ihned mnoho příznivců. Destilérka stále nezměnila místo svého působiště a whisky se tam vyrábí z měkké neželezité vody, kterou získávají z místní vodní jeskyně v Hollow. Smutným faktem zůstává, jak zemřel Jack. Bylo to způsobeno infekcí, která se šířila ze zlomeného prstu u nohy a ten si údajně zlomil tak, že přišel brzy ráno do práce a nemohl si vybavit kód svého sejfu. Vzteky kopnul do tresoru a zlomil si přitom prst. Bylo to v roce 1911. Dodnes se tvrdí, že tímto Jack po sobě zanechal nejen skvělou whiskey, ale i ponaučení, že nemáte nikdy chodit do práce příliš brzy. Proslulá whiskey patří celosvětově mezi nejoblíbenější nápoje.

Sladké mámení – JACK DANIELS HONEY

Medová whiskey je složená z Tennessee whiskey Jack Daniel´s a medu, který pochází také z Tennessee a je prvotřídní kvality. Nasládlá medová chuť je provázaná tóny skořice a ukončena je ořechem. Tento likér se doporučuje podávat vychlazený na teplotu 18°C.

Fotografie: Jack Daniel’s Distillery Author:jshyun licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com