Víte, jak vypadá ideálně zařízená ložnice? Možná je to právě ta vaše! Zastáváte názor, že do ložnice patří postel, dva Nábytek-elegancenoční stolky a jedna šatní skříň? Nebo jste ze své ložnice vytvořili nevzhledné skladiště, kam jednoduše umístíte všechno, co se vám jinam nevejde? Pravdou zůstává, že nábytku hodícího se do ložnice opravdu není mnoho. Naskládat ho i přesto do úplně prázdné místnosti, aby se vám zde dobře spalo, však není tak úplně jednoduché. Správně umístěná postel, ideálně zvolené osvětlení, uklizený noční stolek či správná teplota – to vše je cestou k dokonale zařízené ložnici, ve kterém si budete moci plnohodnotně odpočinout a zapomenout tak na všechny starosti. Víte, jak by taková ložnice měla vypadat?

Osvětlení ložnice

V tomto případě rozhodně platí: více je lépe! Představte si situaci, kdy vás z příjemného spánku probudí křiklavý budík, který již sám o sobě není vůbec příjemný a následně na sebe rozsvítíte stowattovou žárovku, která vás ve vteřince úplně oslepí. To jsou dva šoky hned po ránu a věřte, že to není ideální start do nového dne. Co to pro vás znamená? Zaimponujte si do vaší ložnice více světel, například v podobě lampiček na noční stolky, které doplníte jedním či dvěma světly na stěně, vyhýbat se nemusíte ani tzv. bodovkám. Na závěr ještě přidejte jeden hlavní lustr a máte hotovo.

Ideální nábytek do ložnice – který to je?

Jaký je podle vás ideální nábytek do ložnice? Základem každé ložnice je postel. Věřte nebo ne, ale i na sebe pohodlnější posteli se nevyspíte, umístíte-li jí do tohoto prostoru špatně. Postel v žádném případě nepatří k oknu,Nábytek-elegance protože by na vás v noci táhlo a těžko byste se k němu dostávali. Víte ale, jak je to se dveřmi? Spousta lidí nesnese pohled z lůžka přímo na zavřené dveře. Proč? Představa, že v nich v noci někdo stojí, rozhodně není příjemná a mohla by vás znervóznit. Nedílnou součástí ložnice jsou i noční stolky. V tomto interiéru zkrátka mají své místo. Kam jinam byste si chtěli odložit sklenici s vodou, brýle, kapesníčky, mobilní telefon, prášky na spaní či jiné drobnosti, které ke spaní potřebujete? Rozložit si je kolem postele určitě není tím pravým ořechovým. A jak vypadá ideální noční stolek? Poohlédněte se po takovém, jež má dostatečně prostornou zásuvku, do které se vám všechno pohodlně vejde. Miniaturním nočním stolkům již dávno odzvonilo!

Jaká je ideální podlahová krytina?

Ačkoli jsou dřevěné či laminátové podlahy velice jednoduché na úklid a po hygienické stránce jim nelze nic vytknout, jste si jistí, že vám bude příjemné každé ráno po probuzení stoupat bosýma nohama na studenou podlahu? Do ložnice je nejideálnější koberec. Nejenže dotvoří dokonalou atmosféru, ale navíc vás bude i příjemně hřát. Nechcete-li koberec po celé místnosti, rozhodně se ale nebraňte alespoň malému měkkému koberečku, který si umístěte k posteli.

Patří skříně do ložnice?

Nejideálnější by bylo, kdybyste měli možnost samostatné šatny, díky které byste vaši ložnici nemuseli zahlcovat Nábytek-elegancezbytečným nábytkem. Samozřejmě ne každý má takové možnosti a mít v ložnici šatní skříň je nutnost. Nemůžete-li jinak, musíte se smířit s rizikem, že se o rohy šatní skříně v noci při cestě na toaletu bouchnete a taky s tím, že máte další místo pro usazování prachu. A co sem umístit? Rozhodně  jen oblečení, případně ložní prádlo. Šatní skříň v ložnici nevyužívejte jako úschovnu sezónního oblečení, od toho jsou předsíně!

Co si do ložnice rozhodně nepouštět?

Ložnice není pracovna ani skladiště. Z tohoto důvodu zapomeňte na umístění stolku s počítačem, není-li to nezbytně nutné, nepořizujte sem ani televizi. Proč? Ložnice je místností určenou pro spánek, relaxaci a odpočinek. Televize by vás zbytečně rozptylovala a počítač je sám o sobě obrovským rušidlem.

Obrázek: nabytek-elegance.cz