Goji - kustovnice čínskáVěděli jste, že goji aneb kustovnice čínská patří mezi prvních 5 TOP superpotravin na světě? Obsahuje mnoho vitamínů, stopových prvků a dalších pro lidské tělo důležitých látek.

Toto ovoce by rozhodně nemělo chybět v jídelníčku osob trpících vysokým krevním tlakem, alergiemi či kožními nemocemi a především jako ochrana naší imunity.

Zdraví ukryté v drobných bobulkách

Co nahradí salát z jablíček, mrkve a pomerančů? Přeci hrstka drobných bobulí GOJI. Kustovnice je totiž velmi zdravé ovoce, kde se ukrývá

  • 18 druhů aminokyselin
  • 21 stopových minerálů (například – zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen, fosfor, hořčík)
  • Obsahuje také betakarotén
  • Má 500x více vitamínu C než pomeranče
  • Vitamíny B1, B2 B6 a vitamín E
  • Protizánětlivé činidlo
  • Kyselina linolová (mastná kyselina)
  • 8 polysacharidů a 6 monosacharidů, které upevňují imunitní systém

Léčivé účinky kustovnice

Dle čínské medicíny GOJI dokáže prodloužit život a zpomalit proces stárnutí. Jedná se o silný antioxidant a pravidelná konzumace plodů nebo sirupu GOJI výrazně posílí obranyschopnost a imunitu těla. Užívá se k léčbě rakoviny a snižuje riziko jejího vzniku. Mimo jiné zlepšuje paměť, pomáhá ulevit od bolesti hlavy i od závratí, bolesti v zádech, nohou, v kolenou a zlepšuje krevní obraz. Pomáhá snížit krevní tlak a udržet ho ve správné rovině – posiluje srdce, činnost jater i ledvin a napomáhá udržet normální hladinu cukru a tuku v krvi – snižuje cholesterol.

Další zdraví prospěšné vlastnosti GOJI

Kustovnice výrazně snižuje žaludeční činnost při atrofickém zánětu žaludku. Zlepšuje a posiluje zrak, zklidňuje podrážděné oči. Působí proti chronickému kašli a mírní alergické projevy. Výtečná je rovněž při kožních potížích- může omezit rozšiřování lupenky. Podporuje sexuální funkce a léčí sexuální dysfunkce.

Zlepšuje pevnost šlach a nehtů, posiluje kosti a svaly, takže je vhodná pro zdraví i krásu.
Zlepšuje činnost střev, napomáhá ke snížení váhy, vylaďuje menstruační cyklus, pomáhá při menopause, může pomoci od ranních nevolností během těhotenství, zlepšuje kvalitu spánku, dodává lepší náladu, působí protizánětlivě a dokonce je vhodná po nadměrné konzumaci alkoholu na opičku…GOJI  by rozhodně nemělo chybět ve vaší domácí lékárničce.

Obrázek: kortova.ramissio.com