nožkyV létě chce každá slečna vytáhnout sukně, šaty či šortky. Pokud patříš i ty k těm dívkám, které se za své přirozené nohy stydí, koukni se na pár tipů, díky kterým si na sebe v létě nebudeš muset brát dlouhé nohavice.

Sportuj!

Stydíš se za to, že máš na nožkách faldíky? I přesto, že je má většina žen, je tu řešení! Sport. Svůdné křivky získáš lehkým cvičením i tvrdou dřinou. Můžeš běhat, jezdit na kole, nebo dělat dřepy a výkopy. Pokud budeš cvičit pravidelně, výsledky stihneš ukázat ještě tohle léto!

Trápí tě celulitida?

To samé platí u celulitidy – pomerančová kůže trápí všechny. Opravdu všechny. Nesejde na tom, jestli vážíš padesát nebo sto kilo. Tady existuje řešení hned několik, jak ji zmírnit. Zaprvé je důležitý pitný režim. A ne ledajaký, měla bys vypít minimálně 3 litry čisté vody denně (popřípadě vodu s citrónem). Zadruhé se doporučuje ráno cvičit. Nejde o žádnou dřinu, ale o pouhé protažení svalů a protáhnutí celého těla. Zatřetí existuje několik olejíčků a krémů, které mohou také pomoci. V poslední případě si ovšem dávej pozor, co si pořídíš. Je lepší investovat do lékárenských přípravků, ne vždy je v drogerii to, co opravdu pomůže.

Pryč s chloupky

Rozhodně není pěkné ani na těch nejštíhlejších nožkách plno chloupků. Nezapomínej si tedy chloupky pravidelně holit, ale opatrně, protože jizvičky po nešikovném rychlém holení nemusí vypadat vždy pěkně. A pokud nechceš trávit plno času a bolesti u depilace voskem, šáhni raději po žiletce. Navíc tak zamezíš i zarůstání chloupků.

Trik pro štíhlé nohy bez dřiny

Znáš i ty to povídání, že černá zeštíhluje? Někdy opravdu pomůže k užší siluetě. Zkus tedy náš trik, kterým získáš bez námahy štíhlejší nožky. Opálení! Opalovat se samozřejmě můžeš na sluníčku, ale než získáš výsledný chtěný efekt, může to chvilku trvat. Proto si trošku pomoz s obyčejným bronzerem a třpytivým pudrem. Bronzer lehce nanes na nohy, hlavně na vnější stranu nohou. Na přední stranu, nejlépe jen na střední linii, si pak nanes třpytivý pudr, který opticky protáhne tvoje nožky donekonečna!

Recept na peeling

Peeling bys měla provádět pravidelně na obličeji i na celém těle. Pokud ale potřebuješ mít jemné nožky na romantický výlet u moře, použij ho ihned. Stačí si vyrobit vlastní doma. Stačí cukr krystal, pár kapek olivového oleje a citrónová šťáva. Cukr ti obrousí pokožku, olej ji hydratuje a citrón dezinfikuje. Pokud chceš hebkost umocnit, ošetři pokožku po peelingu ještě hydratačním tělovým mlékem.

Fotografie: day 141_summer sundays Author: Ana C. licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com