jak na ploché bříškoKdo sledujete články o této slečně tak víte, že jde o účastnici bikiny fitness soutěže. A kteří sem zavítali náhodou, doporučím si přečíst něco málo o této odhodlané osůbce zde. Většina lidí si vezme do hlavy, že zhubne a po novém roce se vrhnou na diety a cvičení. Ale ve většině případů, jak rychle začali, tak honem skončili.

To se o Kláře říci nedá a přitom její původní úmysl byl zredukovat svou tělesnou váhu. Ta se do toho skutečně pořádně obula a fitness se věnuje již nějaký ten pátek. A protože mě zajímalo, jak mít ploché bříško obrátila jsem se právě na Klárku. Mimo jiné jsem byla tak trochu i zvědavá na její jídelníček.

Klárko, jak pokračují tvé přípravy na soutěž? Co jídlo, cvičení, škola, práce a osobní život? To musí být docela velká zátěž?

Od října po soutěži jsem odstartovala objem a ten pokračoval až do teď. Co si budeme nalhávat, větší porce vyhovují snad každému kdo rád jí. Byla potřeba nabrat pořádně svaly! Samozřejmě šel nahoru i tuk. Každý kdo závodí, ví, že soutěžní forma, je jen chvilkový stav. Není možné udržet závodní formu. Hlavně to pro tělo není zrovna zdravé trápit se hladovkami. Nic pro mě. Já se ráda zdravě pořádně nadlábnu.

Cvičení je pořád součástí mého životního stylu a už to ani jinak nebude. Škola je pro mě teď hodně velkou prioritou. Abych mohla dělat v životě, co mě naplňuje. Stíhám studovat i pracovat, je to náročnější, ale jde to. Vždy se najde jedinec, který se bude vymlouvat na to, že něco nejde, aniž by to předem zkusil. Tento sport není pro každého, jen pro ty, kteří mají odhodlání a disciplínu něco v životě dokázat. To co dnes investujeme do zdravého životného stylu, později ušetříme za léky.

Můžeš nám prozradit, co tě nejvíce motivuje? Protože každý máme nějaký ten svůj vzor a motivaci, ať už v jakékoliv oblasti života.

Nejspíš má každý z nás, nějaký svůj vzor. Ale abych pravdu řekla, je tolik krásných bikinek, že bych si opravdu nevybrala. Každá má něco do sebe a motivuje mě něčím jiným. O to musím více makat a mít výsledky. Každý kdo má své sny a zájmy je pro mě vítěz a smekám před ním. V dnešní době moc cílevědomých a odhodlaných lidí není a je to škoda. Každý den kdy se vzbudím a vím, že dělám něco pro sebe a pro své tělo, je k nezaplacení.

Co bys poradila holkám, které chtějí dosáhnout plochého bříška? Jen cvičení k tomu určitě nestačí.

Ne nadarmo se říká, že svaly se budují v kuchyni. Záleží na mnoha faktorech. Jednak je důležitá strava a taky dostatečná fyzická aktivita. Každý je jiný a je složité poradit něco, co by obecně platilo pro všechny. Každý reaguje individuálně. Může být člověk, který břicho nepotřebuje cvičit vůbec a pak jsou typy jako já, že břicho dřou a jinak to prostě nejde. Můžete cvičit každý den, ale pokud nebudete pravidelně a zdravě jíst a vaše strava nebude obsahovat všechny makroživiny, je dřina zbytečná. Jak říká můj coach Stanislav Pešat v jednoduchosti je síla! Zdravě se stravujte a cvičte! Výsledky se dostaví!

Chcete Kláru poznat a zeptat se jí sami? Tady jsou její fb stránky.