vlasyMnoho žen si zkouší doma barvit vlasy. V drogerii vyberou náhodně atraktivně vypadající barvu na vlasy, která slibuje lesklé vlasy a sytou barvu. Brzy ale zjistí, že to nebyl nejlepší nápad a měly barvu vybírat pečlivěji. Ale nebojte, žádnou paniku, poradíme, jak pohromu obrátit v úspěch!

Vlasy a jejich barvení

Barvení vlasů se stává trendem ve stále mladší skupině dívek. Patří to k běžným zkrášlovacím úkonům. Jde zejména o aktuální trendy, které radí, jaká barva vlasů letí. Agentura GfK provedla průzkumy a zjistila, že až polovina českých žen si barví vlasy pravidelně, ať už z důvodu šedin nebo z důvodu zkrášlovacích. Při tom je v tom zahrnuto i velké procento žen, které přes to, že chtějí vypadat krásně a chtějí se pyšnit s krásnými vlasy, nehodlají zaplatit velkou sumu za péči o barvené vlasy u kadeřníka. Přitom například v kategorii 50-59 let si doma barví vlasy přes 60 % dotazovaných v průzkumu a v mnoha případech výsledek není podle představ.

První krok nápravy: Vymytí barvy

První věcí, která by měla následovat po zjištění, že barvení vlasů nedopadlo dobře, je důkladné vymytí veškeré barvy. Dát šampon, smýt – a tak dokola, dokud z vlasů nepoteče čirá voda. Lze využít i mnoha babských rad, které by měly pomoci s tmavým odstínem, oranžovým nebo zažloutlým nádechem barvení atp. Například intenzitu nechtěného odstínu zmírníte kuchyňskými čisticími prostředky, například jarem, který je na bázi odmašťovače. Stačí jej nanést na vlasy jako šampon a dobře umýt. Podobně funguje i octová voda.

Druhý krok: Další barva

V tomto kroku budete možná trošku riskovat, ale pokud víte, jaká barva vzniká ze smíchání dvou jiných, půjde vše dobře. Princip je v tom, že nově zvolený odstín barvy aplikujete pouze na místa, která dostala nechtěný nádech. Pokud tedy máte oranžový nádech pouze u kořínků, novou barvu aplikujte pouze tam. Až po dvaceti minutách barvu rozčešte do délek a opět nechte působit.

Žluté a oranžové nádechy utlumíte studenými odstíny blond. Pokud je nádech do šedivé barvy nebo do fialova, vyberte teplejší odstíny blond. Pokud se vám podaří, že jsou vlasy úplně černé, svěřte se do rukou kadeřníka.

Třetí krok: Vlasy potřebují regeneraci!

To, že barvení škodí vlasům, je známá věc. Vlasy však dostávají mnohem více zabrat v případech, kdy se barvení nepodaří a jsou podniknuty kroky k jeho nápravě. Mnohdy je vlas narušen, zejména při práci s odbarvovačem.

Monika Plachá, která zastupuje výrobu kosmetické značky Nouvelle, upozorňuje, že vlasy jsou po napravování nezdarů při barvení oslabené, vysušené, křehké, a takové vlasy je těžké udržovat či je vůbec upravit do vzhledného účesu ve kterém by neelektrizovaly.

Vlasům dodáte sílu a krásu vyživující péčí, která je založena na vitamínech a zvláčňujících složkách. Je také dobré držet se pouze jedné kosmetické značky, používat jednu ucelenou řadu, v tomto případě pro velmi poškozené vlasy. Takové produkty totiž spolu nejlépe spolupracují na obnově vlasové struktury. Jako bonus je vhodné do vlasů, pouze do jejich konečků, aplikovat olejíčky, například arganový.

Obrázek: pixabay.com