Jak přežít rozvod

RodinaRozvod. Toto slovo by se v dnešní době a zvláště u nás dalo nazvat národním sportem. Místo kompromisů, úctě, lásky se ženeme na sociální úřady pro ochranu dětí a následně k soudu.

Někdy je to situace nevyhnutelná, jindy to je z nudy, či rozčílení. Ať už je to jakkoliv, rozvod patří do našich životů a jeho následky si můžeme nést celý život.

Musíme se rozvádět?

Dnešní doba je opravdu náročná, nejen z důvodu práce, ale i sociálních poměrů. Kdysi si lidé pomáhali, měli k sobě úctu, věrnost, ale teď se tyto  charaktery nenosí. Mladí lidé zůstávají dlouho pod střechou svých rodičů, žijí free životem a starosti, či problémy přenechají jiným. Ale jak dlouho se dá takto žít? Bohužel hodně dlouho, ovšem ne každý z partnerů to dokáže jen tak přejít. Z původní velké lásky zbude jen hromádka neštěstí. A co potom? Rozvést se, nebo zůstat? Pokud jsou v rodině děti, rozhodnutí je mnohem složitější. Ale jak dál?

Můj – tvůj život

Rozhodně bychom neměli jednat ukvapeně. To, co se nám zdá nyní jako nepřekonatelný problém, se může za pár dní stát jen hloupost a zbytečně ztracený čas. Některé věci prostě potřebují dozrát. Ale na druhou stranu, čas nám letí mezi prsty a my nakonec můžeme zjistit, že jsme zůstali sami, či s člověkem, který si nás neváží. Pokud se rozhodneme pro rozvod, důvod musí být jasný. Něco, nebo někdo, kdo vám navrátí naši důstojnost, úctu, pochopení, klid.

Život máme jen jeden a dívat se stále na minulost, nebo na potřeby druhých není tak důležité. A popravdě, i pojem rodina má v dnešní době jinou hodnotu, než kdysi. Děti nebyli tak často vystaveni psychickým problémům jako nyní. Dítě je podle práva 50% matky a 50% otce. Ale lásku si nejde nikdy vynutit. Bohužel takový je život a nikdo nemá na růžích ustláno. Jedinou pomocí je to, že si musíme uvědomit, co od života chceme, co můžeme proto udělat a rozvod nechat v minulosti.

Fotografie publikována se svolením od Arztsamui Photography FreeDigitalPhotos.net

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.