Jak se (ne-)stát závislákem?!

Alkohol je stejně jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán. Jak poznat, že se jeho užívání vymkne kontrole? Jak mít jistotu, že máte čest s alkoholikem? Že jde patrně o nespolehlivého člověka, který je na štíru s dobrými mravy? Poradíme vám!

Patrně na světě není člověk, který by někdy alkohol neokusil. V přiměřené míře je stimulační, tvoří dobrou náladu a jednoduše chutná. Co ale, když se jeho konzumace přežene? Jednou, dvakrát, třikrát. Stav roztomilé „opičky“ záhy střídá nepříjemná kocovina. Postupem času ale tyto stavy splývají dohromady, až se z potřeby napít se stává perpetuum mobile. A člověk pije a své dávky pilně doplňuje.

Přesná definice neexistuje

Otázka, jak poznat alkoholika, se pak spíše kloní k variantě, zda a jak moc je člověk skutečně závislý. Kde je hranice mezi „normálním“ a „rizikovým“ užíváním alkoholu? Přesná definice neexistuje, ale vždy jde o individuální přístup hodný odborné analýzy. Tu vám mohou diskrétně poskytnout profesionálové z AdiCare.

Zároveň poradí, jak se zbavit závislosti na alkoholu. Což je oříšek, který obvykle člověk při sebelepší vůli nezvládne rozlousknout sám. V České republice vyhledávají pomoc se závislostními poruchami především lidé v nejtěžších stádiích závislosti. To je bohužel velmi nebezpečný trend, protože léčba je v tomto případě náročná a počet relapsů poměrně vysoký. Pokud si uvědomíme včas, že se nám pití vymyká z rukou, můžeme náš problém vyřešit ambulantní cestou.

Ambulantní pomoc

Diskrétní ambulantní formu lze pořídit v AdiCare. Bez nutnosti záznamu do zdravotní dokumentace vám vyšetří zdravotní stav a v případě zjištěných obtíží i navrhnou léčebné opatření, popř. zajistí další následnou odbornou péči. Vše naprosto diskrétně a bez závazků. Neváhejte a objednejte se ještě dnes. Za záchranu společenské prestiže, vlastní důstojnosti a potažmo života to určitě stojí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.