Jak si užít dovolenou v Chorvatsku

Jak si užít dovolenou v ChorvatskuChorvatsko je ideálním místem pro letní dovolenou. Bohatá historie, čarokrásné hory a azurová voda. V Chorvatsku se nachází přes 1100 ostrovů a tisíce míst na koupání. Každý rok zde proudí čím dál více turistů ze všech koutů světa.

Ne nadarmo bylo vyhlášeno Chorvatsko jako nejrychleji rostoucí turistická destinace. I vy můžete objevovat všechny krásy starodávných měst, národní parky a pěstovat adrenalinové sporty.

Exotická dovolená, kterou si zamilujete

Chorvatsko si oblíbili nejen lidé, kteří milují koupání a relaxaci na pláži, ale i outdooroví nadšenci. Jak na moři, tak vnitrozemských řekách, můžete okusit sporty, které jste ještě neměli možnost vyzkoušet. Dovolená v Chorvatsku umožňuje jízdu na horských kolech a prozkoumávání přírody i památek, lezení po skalách, rafting, potápění a další. Chorvatsko má v zásobě mnoho pokladů a vybere si každý. Pro ty, jež milují historii a kulturu, bude ideální výlet do Záhřebu, Dubrovníku či Splitu. V Zadaru lze obdivovat monumentu z dob římských.

Jak si užít dovolenou v Chorvatsku plnými doušky

Zkuste využít trajekt a zažít něco nového. V Chorvatsku je sice průzračně čistá voda, ale vysedávání na pláži není pro každého. Při poznávání Chorvatska je dobré navštívit i nejbližší ostrovy, okusit tamní speciality a vykoupat se i v jiných částech. Místní „domorodci“ mívají zpravidla své vlastní lodě, díky kterým se přepravují mezi ostrovy. Pro vás coby turistu existuje možnost využít veřejný trajekt.

Ušetřete díky last minute do Chorvatska

Nejspíš si kladete otázku, jak všechny tyto výlety a jinou zábavu financovat. Ušetřit se dá na mnoha věcech. Třeba na delegátovi (průvodci) – pořízením map, knížek, které lze vypůjčit v lokální knihovně. Nakupujte večer a vyhněte se drahým obchůdkům, používejte slevové karty, kupujte rodinné vstupenky, luxusní apartmán vyjde lépe než luxusní hotel, využijte last minute do Chorvatska, šetřete na kurzových rozdílech, pronajměte si auto se slevou, případně zvolte lacinější variantu – skútr. Přejeme vám příjemnou dovolenou a spousty nových zážitků.

Obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.