Jak vybrat smoothie mixérZdravé koktejly, ovocné či zeleninové šťávy, nápoje plné vitamínů – stále více lidí přemýšlí nad zdravým životním stylem, kterému přizpůsobují svůj jídelníček a není se proto čemu divit, že se součástí stále většího počtu domácností stávají praktické a moderní smoothie mixéry.

Možná se i vám zalíbila představa jednoduše vyrobených koktejlů nabitých vitamíny a chtěli byste si jeden z mnoha dostupných mixérů pořídit. Nabídka je více než pestrá a orientovat se mezi různorodou paletou výrobků není pro každého procházkou růžovým sadem. Potřebujete poradit, jak vybrat smoothie maker? Pak si nenechte ujít náš dnešní článek plný užitečných tipů, které vám s výběrem hravě pomohou!

Jak vybrat smoothie mixér a vyznat se v pestrém sortimentu

Existuje vícero možností, díky kterým si doma během několika málo vteřin můžete vyrobit chutný koktejl nebo vitamínový nápoj – ať už bude ovocný, zeleninový nebo kombinovaný. K výrobě můžete použít praktický tyčový mixér s nádobou, klasický mixér nebo stále oblíbenější variantu smoothie maker – a právě tento typ mixéru vám dnes pomůžeme vybrat.

 • Výkon

  Jako první by vás při výběru měl zajímat výkon mixéru. Chtějte pro sebe takového pomocníka, který si hravě poradí i s tvrdšími kousky ovoce nebo zeleniny, případně i s mraženými potravinami nebo ledem. Dejte ruce pryč od výrobků, které se během mixování několikrát zakuckají a neposkytnou vám dokonale rozmixovaný obsah. Doporučujeme smoothie mixér alespoň o výkonu 300W.

 • Praktičnost

  Dalším důležitým faktorem pro výběr smoothie makeru je jeho praktická stránka – tedy skutečnost, jak dobře se čistí – některé druhy ovoce nebo zeleniny jsou chuťově výrazné a mohou zanechat i barevnou stopu, proto doporučujeme sledovat, z čeho jsou vyrobeny samotné nádoby, ve kterých se nápoje připravují. Chybnou volbou nejsou lahve vyrobené ze speciální umělé hmoty – tzv. Tritan copolyesteru.

 • Design

  Jestliže si pohráváte s otázkou, jak vybrat smoothie mixér a zda je v tomto případě nutné sledovat i design, pak jednoznačně říkáme, že ano. Mnoho lidí si kuchyňské spotřebiče nechává postavené na pracovní desce, aby je nemuseli před každý použitím složitě vytahovat ze skříní. Příjemný a přitažlivý design je tedy plusem k dobru.

Další kritéria pro výběr:

 1. nízká hlučnost
 2. dobré těsnění
 3. výborná ovladatelnost
 4. bezpečnost

Obrázek: pixabay.com