Výchova dětíKaždý rodič se občas ocitne v situaci, kdy si se svými dětmi opravdu neví rady. Ano, co si budeme nalhávat – drtivá většina rodičů ztrácí nervy nad výchovou svých potomků docela často. Kdo má děti, jistě si v hlavě dokáže přehrát stovky příhod, kdy mu vlastní děti přerůstali přes hlavu. Možná se i vy občas – často – potýkáte s problémem, kdy si děti dělají, co chtějí, vůbec vás neposlouchají a v pozdějším věku z vás mají dokonce srandu.

Chcete poradit s jejich výchovou? Věřte nebo ne, ale hvězdy potažmo znamení vašeho dítka, dokáže prozradit mnohé, jak s jeho výchovou naložit. Pokud nevíte, co na vaši dceru či syna platí, zkuste se zeptat hvězd.

Beran

Děti narozené ve znamení berana jsou hodně dominantní, avšak velice veselé. Je třeba naučit je kázni, velice dobře slyší na požádání o pomoc či službu. Často bývají zbrklé, proto se potýkají se situacemi, kdy jim zkrátka něco nejde. Vzhledem k tomu, že často přepíná své síly, musíte dbát na jeho pravidelný spánek. Špatně snáší posměch, na který reaguje krutostí.

Býk

Děti ve znamení býčka jsou nekomplikované a hravé. Rozhodně se nevyplatí je do něčeho nutit nebo je tlačit ke zdi – s tím příliš nepochodíte, spíše naopak. Z pověstného stavu „zabejčení“ ho dostanete jedině laskavým slovem. Chcete-li mu něco přikázat, dělejte tak s rozvahou. Místo drsného „umyj si ruce!“ raději přidejte vysvětlení, proč by bylo dobré, kdyby to dítko udělalo.

Blíženec

Dítě narozené ve znamení blíženců je bystré a veselé a jediné, co ho musíte naučit, je fakt, aby nepřeskakovalo z jedné myšlenky na druhou. Musíte mu vysvětlit, že je třeba pochopit pravou podstatu toho, co říká. Tyto děti často skáčou do řeči, což je zlozvyk, které ho musíte odnaučit. Snažte se přizpůsobit jeho živosti a chcete-li ho něčemu naučit, dělejte tak s velkou trpělivostí.

Rak

Máte-li dítě ve znamení raka, věřte, že vás bude milovat navždycky. Bude si ve vás brát příklad a hodně se naučí z vašich názorů. Vychovávejte ho s velkou dávkou lásky a ve všem, co se ho budete snažit naučit, se nechte vést srdcem. Tyto děti bývají často uplakané. starostlivé a náladové – berte na to ohled, ne však moc! Váš malý ráček pro vás bude oporou na celý život – važte si toho!

Lev

Děti narozené ve znamení lva překypují kouzlem své osobnosti, díky kterému dostanou to, co chtějí. Co to pro vás znamená? Nepřetržitou kázeň, se kterou to ale nesmíte přehánět. Mírně kočírujte jeho předvádění se okolí a nebuďte jeho sluhou, kdykoli ho přepadne pověstná lví lenost. Lví dítka potřebují zkrotit, ne však zlomit – mohlo by se to negativním způsobem projevit na budoucím životě.

Panna

Tyto děti potřebují k řádné výchově upřímnou pochvalu a řád, který mu musíte nastavit. Nemusíte se bát, že by vaše dítko bylo nafoukané, spíše vás bude trápit jeho přehnaná stydlivost a ještě přehnanější sebekritika, jež jej bude provázet celý život. Musí mít věci na svém místě, jinak má tendence propadat chaosu.

Váhy

Děti v tomto znamení plně dostávají svému znamení – mají problém s rozhodováním a nesnáší spěch. Vaším úkolem je snažit se nedávat dítě na výběr – co kdy udělat – místo toho mu jemně, ale opakovaně navrhněte řešení. Mají velice citlivou duši, proto k němu musíte přistupovat s harmonií a spravedlivostí. Mají tendence strkat nos tam, kam se to nehodí a vy jim musíte vysvětlit, kdy je to vhodné a kdy naopak ne.

Štír

Máte-li dítko v tomto znamení, snažte se respektovat jeho soukromí, ale zároveň mu ukažte, že jste to vy, kdo tu diktuje pravidla. Naučte ho snášet porážku a vysvětlete mu, že život není vždy růžový. Stejně tak je třeba naučit ho odpouštět i těm, kteří mu ublíží. Musí se naučit zacházet se svým egem, aby mu příliš nepřerostlo před hlavu, což by mu jedině uškodilo.

Střelec

Děti ve znamení štíra příliš neuznávají autority, vy však musíte vytrvat na svém a důkladně mu vysvětlit, proč co chcete. Máte štěstí, protože převážně v útlém věku dítě nebude potřebovat příliš vaší pozornosti, dokáže se zabavit samo aniž by se mu cokoli stalo. Jedná se o věčné optimisty a snílky.

Kozoroh

Děti v tomto znamení by měly být co nejvíce venku, kde si užijí dostatek sluníčka a čerstvého vzduchu,rozhodně své děti nenechávejte sedět doma u televize nebo počítače. Jakmile se mu něco povede, je třeba ho důkladně, avšak upřímně pochválit.

Vodnář

Naučte své dítě myslet logicky, bude se mu to hodit. Dbejte pozornost na to, aby se hýbalo – například chodilo do kroužku nebo sportovalo. Skutečně umí dělat tři věci najednou a současně myslet na tři věci jiné, a to je dar i kámen úrazu. Vy se jej snažte usměrnit, aby raději dělalo jednu věc, ale zato pořádně.

Ryby

Jakmile děti ve znamení ryb něco zamanou, dokážou být mistry manévrů a vy si dejte pozor, abyste jejich trikům nepodlehli. Velice rády unikají do světa snů, rozhodně jim v tom nebraňte. Zároveň ale dávejte pozor, aby neztratily kontakt s realitou, mohlo by jim to ublížit. Rybky je třeba neustále povzbuzovat, protože si nejsou jisté svými schopnostmi.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net