Jak vymalovat obývací pokoj – barevná inspirace

Jak vymalovat obývací pokojJak vymalovat obývací pokoj – to je otázka, kterou si položí každý, kdo zatouží po rychlé a efektivní proměně svého bydlení. Pravda je taková, že barvy hrají v domácnosti jednu z nejdůležitějších rolí a výrazně se podepisují na tom, jak daný prostor vnímáte a jak se v jeho prostředí cítíte. Správná volba barev je tedy klíčová – je potřeba hledět nejen na dispoziční možnosti interiéru, ale i další prvky v prostoru. Pohráváte si s myšlenkou, jak vymalovat obývací pokoj? Pak se nechte inspirovat dnešním článkem! Poradíme vám, jaké barvy jsou do tohoto interiéru vhodné a kterým je naopak lepší se vyhnout.

Doporučujeme také přečíst článek o malování obývacího pokoje na Vseprobydleni.cz. Rozebírají tu i vliv velikosti pokoje a intenzitu přirozeného světla na výběr barev a popisují aktuální trendy.

Jak vymalovat obývací pokoj – volba barev

Ještě než se vydáte do obchodu s barvami, měli byste mít jasno, jaký odstín bude pro váš obývací pokoj ten nejlepší – a to nejen s ohledem na vaše preference nebo vkus, ale i s ohledem na daný prostor a ostatní vybavení, které se v něm nachází. Pojďme se společně podívat, jaké barvy si do obýváku můžete pustit a před kterými je lepší zavřít pomyslné dveře.

 • Žlutá

  Žlutá barva je veselá, navozuje dojem tepla a celkově je velmi příjemná na pohled. Jestliže je váš obývací pokoj prostorově menší, je tento odstín ideální, neboť opticky dokáže danou místnost zvětšit a dodat ji na vzdušnosti. Pozor si dejte s výběrem odstínu – pokud zvolíte příliš výraznou žlutou, mohla by následná výmalba působit zbytečně agresivně.

 • Modrá

  Modrá je dobrá – to vystihuje vše. Nejenže navozuje pocity čistoty a svěžesti, zároveň je to barva klidu a pohody, která je do obývacího pokoje více než ideální. I v tomto případě je lepší sázet na světlejší a pastelové odstíny, neboť příliš tmavá modrá působí stísněným dojmem. Pokud byste toužili po tmavě modré, vymalujte touto barvou jen jednu dominantní zeď.

 • Hnědá

  Co se týče hnědé, jedná se o netradiční odstín, na který si netroufne vsadit každý. Pravda je taková, že klasicky hnědá se do obývacího pokoje nehodí, pokud ale vsadíte na příjemnější skořicový  nebo kávový odstín, pak celý interiér získá na útulnosti a hřejivosti.

 • Šedá

  Pokud přemýšlíte, jak vymalovat obývací pokoj a napadlo vás vsadit na extravaganci v podobě šedé barvy, dovolíme si vám doporučit tento krok dobře rozmyslet. Šedá barva se řadí mezi negativní, které na lidské vnímání nepůsobí dvakrát příjemně. Když už tento odstín, pak jen jako doplňková barva doplněná o jinou a daleko veselejší barvu.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.