LáskaLáska je velmi ošemetná a nestálá věc. I když s vám vztah s vaším partnerem může zdát dokonalý a naprosto idylický, přesto nesmíte usnout na vavřínech na tom, co je mezi vámi, neustále a neúnavně pracovat. Jedině tak budete mít alespoň maličkou jistotu, že vám to vydrží. Jakmile si dva lidé začnou být tím druhým až příliš jistí, najednou se přestanou snažit dávat do jejich vztahu něco nového – zpestření, díky kterému nebude mít šanci zabrouzdat do stereotypních vod. Nechat věci náhodě se v tomto případě šeredně nevyplácí. Pokud i vy máte dojem, že svou drahou polovičku znáte od hlavy až k patě, a proto není třeba o vztah nadále pečovat, mohli byste být velice brzy nemile překvapeni. Jde vůbec nějak zařídit, aby láska vydržela?

  • Je třeba, udělat si na sebe čas!

    Nikdo po vás nechce, abyste s láskou vašeho života trávili každou volnou minutu vašeho dne. Nejenže je to prakticky nemožné, ale zároveň i tak trochu nežádoucí, neboť byste si mohli začít lézt na nervy. Pokud už ale určitý čas trávíte společně, snažte se maximálně věnovat tomu druhému. Představují vaše společné chvilky jen prostor mezi večeří a oblíbeným pořadem v televizi? Pak děláte obrovskou chybu, byť si to možná ani neuvědomujete. Pokud jste zvyklí na single život, kdy jste vůči nikomu neměli žádné povinnosti, je třeba z těchto zvyků polevit. Naučte se věnovat si navzájem čas.

  • Dopřejte si navzájem dostatek prostoru!

    Většina zamilovaných párů chce mermomocí trávit veškerý čas společně. Je to pochopitelné, romantické a mnohdy i roztomilé, ovšem i v tomto případě platí známé pořekadlo: Všeho moc škodí. Zkuste se jím řídit a vymezte si alespoň jeden den/večer v týdnu, který strávíte každý zvlášť. Jistě máte přátelé, se kterými se chcete vidět. Nechte stranou výčitky, že vaše polovička vyráží ven, zatímco vy sedíte na zadku doma u televize. Tato změna vám jedině prospěje.

  • Snažte se co nejvíce vyhýbat zbytečným hádkám!

    Hádky jsou tichým (kolikrát i hlasitým) ničitelem drtivé většiny vztahů. Věřte, že vašemu vztahu rozhodně nepřilepšují, ba naopak jedině škodí a to ve velkém. Často se dvojici stává, že spolu nedokážou komunikovat, aniž by se neuráželi, nenadávali si či nemluvili s přehnanou dávku ironie. Je to i váš případ? Pak je načase přerovnat si v hlav vaše priority a pokud se spolu rozhodnete zůstat, přehodnoťte vaše komunikační návyky. Hádkami, urážkami, nadávkami rozhodně nic nevyřešíte, leda tak svůj vztah pošlete do kopru.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net