Jak zařídit studentský pokojDětský pokoj je plný hraček a her, většinou ho zařizují rodiče podle své představy. Přesným opakem je pokoj pro studenta, který si svůj pokoj vybavuje sám podle svých představ. Hračky a stavebnice se vyměňují za učebnice a knihy. Police plné plyšových medvídku vystřídá sbírka DVD. A místo prolézačky se postaví psací stůl.

Pracovní stůl je důležitou částí studentského pokoje

Při zařizování pokoje pro studenta, byste měli myslet především na jeho pohodlí u práce. Dostatečně velký a prostorný psací stůl Mobi a kvalitní židle jsou základem úspěchu při učení.

Stůl by měl stát v dobře osvětlené části pokoje. Nejlépe pod oknem, kde bude mít student po celý den dostatek denního světla na učení. Ve večerních hodinách si pak na své studium posvítí dobrou lampou, která by měla vydávat dostatek světla.

Při výběru vhodného rozměru stolu se řídíme především výškou studenta. Dobré jsou však stoly s nastavitelnou výškou, kdy stůl pro prvňáčka vydrží studentovi třetího ročníku.

Pracovní plocha by měla mít dostatek prostoru. Ideální jsou tvary písmene L, které mají dostatek místa pro stolní počítač nebo notebook a také prostor pro samotné psaní domácích úloh. Poblíž pracovní plochy by měl být dostatečně velký kontejner na papíry, také dost zásuvek pro sešity, které mohou být součástí stolu, nebo to mohou být různé pojízdné zásuvky na kolečkách. Pracovní plocha by měla mít také police na důležité knihy, jako jsou slovníky a encyklopedie, které by měl mít student po ruce, aby mu jejich vyhledávání v knihovně na druhé straně pokoje nebránilo ve snadném dokončení jeho projektu.

Dbejte na kvalitní sezení vašich dětí

Při učení by měly děti sedět vzpřímeně a neměly by se hrbit. K tomu jim pomohou kvalitní židle Andy, které mají dobře nastavitelnou oporu zad, díky tomu se přizpůsobí jejich postavě a děti tak budou sedět správně.

Nezapomínejte na zábavu

Při zařizování pokoje bychom měli myslet také na to, že si dítě pozve své kamarády. Proto by měla být součástí pokoje i zóna pro oddych. Měla by mít dostatečně velkou pohovku pro kamarády, nebo sedací vaky, které nezabírají tolik místa. Také by zde měl být odkládací stolek na drobné občerstvení. Součástí takové zóny může být i knihovna. Do ní si student nemusí ukládat jenom knihy, ale také své trofeje, zarámované diplomy, fotografie, vzpomínkové předměty a další drobnosti.

Nezapomínejte také na velkou a prostornou šatní skříň, která je ideální až vysoko ke stropu a rozdělená na různé sekce. Díky tomu se nebudou povalovat po pokoji studentovy bundy a trička, ale bude je vzorně ukládat do skříně, kam patří.

Obrázek: pixabay.com