Jaká byla práce snů každé ženyNebude se vám chtít věřit tomu, co se dále v našem článku dočtete. Možná to někteří vědí, možná ne, tak jako tak je to šokující. Koho by napadlo, že prací snů byla dříve prostituce?

Ženy jako zboží

Dnes se ženy prodávají mužům, kteří si s nimi mohou dělat prakticky cokoliv. To samé se dělo například i v babylonské říši – s tím rozdílem, že s ženami bylo zacházeno jako s kusem hadru a nedostaly za to žádné peníze. Také bylo zvykem, že měl muž více žen naráz.

Sexuální chrám?

Když ještě lidé hojně využívali chrámy jako místo uctívání bohů, byly zároveň také školou. Učily se zde kněžky, které získaly povědomí o porodu, sexualitě. Díky svým znalostem byly schopné působit jako léčitelky. V mládí však, kromě učení, patřilo k denním činnostem kněžek péče o božstvo, poté tančily, zpívaly a nakonec se poddávali mužům. Za služby poskytované mužům dostávaly kněžky dary, které patřily chrámu, ze kterého pocházely.

Slavné prostitutky

Prostitutky se od dob Starého Řecka stávaly žádanější. V průběhu historie existuje pár jmen prostitutek, které jsou významné. Proč? Například Nell Gwynová byla dívkou „z ulice“. Provozovala prostituci až do té doby, než si ji oblíbil král Karel II. Ten z ní udělal svoji milenku a dostal ji tak na trůn.

Filmová hvězda

Snad nejslavnější filmovou prostitutkou je žena ze snímku PrettyWoman. I ona se přes svoji pověst dostala vysoko – splnily se jí sny, které se nesplní jen tak někomu. Získala si srdce muže, který byl ochotný udělat pro ni cokoliv na světě za jakoukoliv cenu.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net