chorvatskoPrázdniny skončily před několika dny. Léto se již pomalu, ale jistě také blíží ke svému konci. Co to znamená? Že spousta z nás má letní dovolenou za sebou. A mnozí se s nostalgií probírají dovolenkovými fotkami, ze kterých sálá teplo, klid a pohoda. Kolikrát jste si už řekli – při vzpomínkách na teplé letní večery, šumící tyrkysové moře a vstřícnost místních obyvatel, že zde byste dokázali strávit zbytek života? Je ale dovolenková destinace skutečně pro bydlení obyčejného člověka vhodná? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

Nejoblíbenější dovolenková destinace – Chorvatsko

Chorvatsko patří právem mezi nejoblíbenější turistické destinace. Pokud i vám učarovaly zdejší oblázkové pláže nebo jste byli jednoduše unešení pohostinností místních obyvatel, pak vás zajisté napadla myšlenka, jaké by to bylo strávit zde zbytek života. Ovšem přemýšleli jste někdy nad tím, co dělají místní ve chvíli, kdy skončí hlavní turistická sezóna a apartmány včetně hotelů a barů nadobro zavřou své brány? Vzduch se ochladí, od moře začne foukat studený vítr a slunečné pobřeží se promění v nehostinné pustiny, na kterých během dne nepotkáte ani živáčka.

Co dělají místní mimo hlavní sezónu?

Drtivá většina místních obyvatel se z oblíbených turistických destinací, mezi které patří nepochybně Baška Voda, Makarská, Podgora nebo Dubrovník stahuje do vnitrozemí, kde přečkají vlhkou zimu a chystají se na další sezónu. To, co si majitelé apartmánů, barů a hotelů vydělají během letní sezóny, z toho musejí prakticky vyžít během zimy a jara. A že to mnohdy není ani trochu jednoduché.

Opravdu zde chcete setrvat do konce života?

Čekat na to, zda bude nadcházející sezóna úspěšná či nikoli, počítat každý peníz a doufat, že zima nebude příliš dlouhá – opravdu je to život pro vás? Předtím, než dáte nadobro své rodné vlasti sbohem, zhodnoťte všechny klady a zápory, které přestěhování do přímořské destinace provází. Chorvatsko i ostatní turistické destinace, si jednoduše nejvíce užijete během letní sezóny, kdy sem zavítáte na několik dnů nebo týdnů.