cvičeníMnozí z nás na cvičení nemají ani pomyšlení. Buď mají příliš moc práce, nebo jsou jak fyzicky – ale i psychicky vyčerpání. A aby si zašli někde do posilovny, či si jen tak zahrát badminton, či tenis, tak na to se vůbec necítí. Ano, dnešní doba je až příliš rychlá a mnozí z nás nemají tolik volného času, jak by si přály. Ale co si tak vzpomenout na to, co jste jako „malí“ dělali nejvíce? Možná vás to přinutí si tyto jednoduché cviky zopakovat a možná se vám to natolik zalíbí, že tyto sporty budete provádět pravidelně a budete se cítit spokojeně, odpočatě.

Skáčeme přes švihadlo

Každý z nás určitě ví, co je to švihalo. Kus pevného lana a na konci různé uchycení. Většinou plastové duté kužele. Skákání přes švihadlo je levný a snadný sport, který můžete provádět jak doma, tak někde v přírodě. Věděli jste, že když budete skákat přes švihadlo, spálíte mnohem více kalorií, než u jiného sportu? Je to tím, že zapojujete celé své tělo a ne jen určité části. Tento sport mají rády především menší děti, ale i my dospělí si určitě tento nenáročný sport zase zamilujeme.

Plavání

jednoduché cvičeníTím, že je naše tělo neustále v pohybu, potřebovalo by čas od času trochu relaxace. Někdo si zajde na masáž, jiný zase do sauny, ale co si tak zajít na bazén? Plavání je super efektivní cvičení, které vám přinese skvělé účinky v podobě pevnějších svalů, uvolnění mysli, ale i pocitu uvolněnosti. Navíc má mnoho zdravotních výhod, mezi něž patří posílení srdíčka, krevního tlaku, ale především vybudování pevnější imunity. Plavání je skvělý způsob nejen pro vás, ale pro celou vaši rodinu. Znáte lepší zábavu, než právě ve vodě?

Jízda na kole

Dalším oblíbeným sportem je jízda na kole. Ano, možná první investice budou větší, ale postupem času se vám tyto peníze vrátí v podobě poznání nových míst, které byste těžko z auta, či vlaku poznali, ale i upevnění vašeho zdraví. Budete se cítit uvolněně. Všechny své starosti se jakoby na chvíli vytratí. Možná vás budou bolet záda, nohy a zadek, ale všechny tyto negativa se dají vyřešit jak lepší volbou kola, tak možné výbavy. Chce to jen čas, chuť a vytrvalost.

Fotografie publikována se svolením od Franky242 and Arztsamui FreeDigitalPhotos.net