JillJillian Leigh McKarus, nebo také Jillian Michaels, jak ji možná někdo zná, se narodila v Los Angeles v Kalifornii dne 18. února 1974. Jillian patří mezi nejžádanější americké trenéry. Pomohla zhubnout několika tisícům lidí. Mnoho z nich za to vděčí americké reality show The Biggest Loser. Právě ta je o hubnutí a Jillian je zde v roli trenéra soutěžících. Za svůj život vydala již několik fitness DVD a spoustu knih o zdravém životním stylu, hubnutí, cvičení. Dnes její knihy patří mezi bestsellery.

Traumatické dětství

Za to, že Jill prožila traumatické dětství, mohl hlavně rozvod rodičů v jejích pouhých dvanácti letech. Nepomáhalo ani to, že byla obézní. Na pouhých 150 cm výšky vážila 79 kg. Proto ji děti ve škole často šikanovaly. Matka to začala řešit a poslala ji k psychologům. Jillian bylo řečeno, že se musí naučit zvládat svoji frustraci a vztek. Matka ji proto přihlásila do bojového umění, do karate. Byl to ten nejlepší krok, byl zlomový. Už ve svých čtrnácti letech dokázala jedním kopem přerazit dvě desky.

Útěk z domu

Už ve svých sedmnácti odešla z domu a stala se certifikovanou fitness trenérkou. Když jí bylo 28 let, otevřela své vlastní fitness centrum. Její kariéra coby osobní trenérky se začala slibně vyvíjet. O dva roky později pak vyhrála konkurz do pořadu The Biggest Loser. To byl největší postup v její kariéře. Oblíbilo si ji na miliony fanoušků po celém světě. Show začala v roce 2004. Po sedmi letech ale tuto show opustila se slovy, že toho už měla plné zuby.

Rodina

Sice se postupně objevila v pár dalších pořadech, více se ale zaměřila na cvičební DVD, knihy a osobní fitness poradenství. V roce 2012 zaznamenala úspěch i v soukromí – stala se dvojnásobnou maminkou během jediného týdne. Adoptovala totiž černošskou holčičku a o pár dní později její přítelkyně porodila chlapečka. V posledních dvou letech Jill opět můžete vídat v americké show The Biggest Loser, kam se vrátila jako trenérka. Nyní váží v průměru 53 kg a měří 157 cm. Všichni, kdo ji jako malou šikanovali, jí nyní její tělo mohou závidět.

Fotografie: Jillian Michaels Author: Rocky Mountain High licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com