JillianJillian vydala za svoji kariéru na dvacet DVD. Jedná se o cvičební programy. Jillian je váš trenér. Stačí si jen vybrat ten program, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Čím to začalo

The Biggest Winner: How To Win By Losing je pětidílná edice cvičebních programů z roku 2005. Cvičební programy jsou prezentovány jako „nízká obtížnost“, přesto mnoho z těch, kteří si vyzkoušeli právě tenhle program na vlastní kůži, mluví jinak. Jillian si zde náramně užívá roli tvrdé trenérky, přesto je vidět, jak mladá je, jak se často směje a je občas nesmělá. Cvičební program se skládá z několika tréninků a cviků.

Následovalo DVD s cvičením obsahujícím prvky hip hopu. Bylo vydáno v roce 2006 a disk nese název Get Fit & Fab. Jedná se o speciální vydání pro Cosmo Girl. Poté bylo vydáno, v roce 2008, snad nejznámější a neoblíbenější DVD ze všech: 30 Day Shred! Tento cvičební program slibuje změnu postavy již za třicet dnů. A opravdu, pokud poctivě cvičíte, i bez výrazné změny jídelníčku budete mít postavu jako novou. Jak sama Jillian prohlásila: „Třicet dní mě budete nenávidět, ale třicátý první, mě budete milovat.“ Tato cvičení jsou také časově nenáročná. Cvičit každý den třicet minut, to přece není problém!

Bohatý rok 2009

Za jeden jediný rok vydala tvrdá trenérka hned tři DVD. Banish Fat, Boost Metabolismus je první z trojice. Jsou to cvičení zaměřená na kardio. No More Trouble Zones slibuje změnu těch partií, které se vám na sobě nelíbí a se kterými chcete něco dělat. The Biggest Loser: Last Chance Workout je pak šestitýdenní program cvičení. Je určen pro začátečníky.

Ještě bohatší rok 2010

Rok 2010 byl pro Jillian také velmi bohatý. Vydala čtyři cvičební programy, z toho jeden se dělí na dva disky. Po třech měsících po posledním DVD vydala Yoga Meltdown. Kromě jógy do programu vložila ovšem i cviky, na které jsou její oblíbenci zvyklí. Shred-It With Weights je pak podobné cvičení 30 Day Shred, ovšem nyní při cvičení používá kettle bell, oblíbený zvon na cvičení. Tímto cvičením se formuje svalstvo. 6 Week Six-Pack je zaměřeno na břišní svalstvo a kardio. Dvojice DVD, Jillian Michaels for Beginners: Backside a Jillian Michaels for Beginners: Frontside, je určena pro začátečníky, jak vyplývá z anglického názvu. Disky obsahují také částečnou motivaci v podobě rozhovorů s účastníky show The Biggest Loser.

Další a další možnosti cvičení

Ripped in 30, vydané v roce 2011, je komplexní dietní a cvičební plán. Co nejdříve se máte dopracovat k vysněné postavě. V tomtéž roce vyšlo DVD Killer Buns & Thighs. Ten zvolte, pokud se chcete zaměřit hlavně na zadeček a stehna. Po pár měsících vyšel program Extreme Shed & Shred, kde je hned několik prvků různých zaměření – kickbox, jóga, posilování a jiu-jitsu. Set patnácti DVD Body Revolution trvá třináct týdnů. Obsahuje také rady, jak správně jíst, je přiložen jídelníček na zrychlení metabolismu. Kickbox Fastfix z roku 2012 lze upravit podle sebe, cviky lze různě kombinovat. Killer Abs, Hard Body, Yoga Inferno, One Week Shred obsahují časově nenáročné tréninky.

Posledním DVD, které má vyjít na podzim letošního roku, je Beginner Shred. Těšit se z něj budou moci především začátečníci. Jillian jistě vydá další DVD s cvičebními programy, které budou pomáhat, aby se naše sny staly skutečností – aby se změnilo naše tělo, životní styl. Nyní nám ale musí stačit to, co nám jedna z nejlepších fitness trenérek současnosti nabízí. A výběr je opravdu bohatý!

Fotografie: Jillian Michaels Author: Courtney licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com