banányTuto přírodní potravinu ochutnal snad každý. Banán může být zelený, žlutý, hnědý. Každá z těchto stádií zralosti je na něco zdravá. Banán jíme syrový, pečený, používá se jako syrové banánové-čokoládové jednohubky, koktejly a podobně. Je to nejběžnější ovoce, které můžeme koupit v kteroukoliv roční dobu. Děti toto ovoce milují, jednak je sladké, měkké, ale sem tam, můžou nakreslit na slupku očička, nos, pusu a rázem se z něho stane maňásek. Ale víte, že banán patří mezi přírodní léčiva?

Přírodní potravina, které má zdravé účinky

Pravidelná konzumace banánů vám pomůže překonat  depresi, stres, únavu, účinně bojuje proti sezónnímu onemocnění, jako je rýma, kašel, nachlazení.  Navíc studie provedená na Imperial College v Londýně zjistila, že děti, které jedli banán každý den, měli o 34% nižší pravděpodobnost vzniku astmatu.

Banány pomáhají chránit proti  svalovým křečím  během sportu. Mají vysoký obsah vlákniny, která pomůže stabilizovat střevní mikroflóru, ale i trávicí trakt.  O zelených banánech je známo, že sníží nebo odstraní průjem.

Banány zmírňují  pálení žáhy. Někteří lidé s žaludečními  vředy  mají problémy s konzumací čerstvého ovoce, ale banány jsou jediné ovoce, které můžou jíst bez omezení a žádné zdravotní problémy nepocítí. Ba naopak. Tato přírodní potravina je lékem proti žaludečním vředům. Banány pomůžou zabránit  rakovině ledvin, zvyšují vstřebávání vápníku, pomáhá  stabilizovat hladinu cukru v krvi  a snižuje nevolnost kvůli  ranním nevolnostem.

Co obsahuje banán?

  • vitamíny – B6, C, E, K
  • vlákninu
  • mangan, draslík, magnézium, fosfor
  • prospěšné flavonoidy

 

 

Fotografie je publikována se svolením od Bplanet Photography/FreeDigitalPhotos.net