Majitelé rekreačních zařízení se rok od roku čím dál více stávají obětí majetkové či násilné trestné činnosti. Narůstající kriminalita, zdlouhavá a nedostačující vymahatelnost práva, neschopnost úřadů potrestat zločin vede jsou-vase-kliky-plne-funkcni-a-bezpecnenutnosti na vlastní náklady zajistit dokonale svou nemovitost.

Nejoblíbenější jsou osamocené chalupy

K těm oblíbeným bezesporu patří osamocené chalupy, které na své majitele čekají celou dlouhou zimu. K zazimování chalupy tedy nepatří pouze péče o nábytek, textilie, vodovody, elektřinu, zazimování potravin, pastičky na myši, ale i ujištění se, že máme kliky v dobrém stavu. Nejen na dveřích, ale také na oknech, balkonech a všech přístupových místech. Dobré pochopení problematiky, co se ochrany majetku týče, je základem úspěšného boje proti narůstající kriminalitě. U nemovitostí je mnohem snadnější zajistit ochranu bytu než rodinného domu či chalupy. Byt nabízí zlodějům mnohem méně míst k napadení. Při řešení ochrany svého majetku musíme přemýšlet stejně, jako narušitel. Jedině tak dokážete ochránit svůj majetek.

Opatřete dveře i okna bezpečnostním kováním

Během zimy, kdy je brzy tma, je zločinnost v tomto ohledu nejvyšší. Ne vždy se jedná o vloupání z důvodů krádeže. Mnohdy bezdomovci hledají útočiště, střechu nad hlavou, jídlo a trochu tepla. Právě proto jsou opuštěné chalupy nejrizikovější. Zde se vyplatí investovat do bezpečnostního kování, které vám zajistí klidný spánek. Nejenže zajistí vysokou míru ochrany proti vloupání, ale vypadá dobře.

Svým konstrukčním vyhotovením je bezpečnostní kování na mnohem vyšší úrovni, než to klasické. Dveře i okna je potřeba zajistit tak, aby jejich veškeré komponenty byly posíleny. Zárubně by měly být důkladně zabetonovány a ukotveny do okolního zdiva. Zvýšené zajištění dveří posílí i celoplošné závory, které chrání dveře po celé jejich šířce. O kvalitě samotných dveří snad nemusíme dlouze diskutovat. Chcete-li předejít problémům, rozhodně nepodceňujte celkové zabezpečení své nemovitosti. Čím odlehlejší bude, tím větší lákadlo pro zloděje.

Obrázek: pixabay.com