kabelkaKaždá žena by měla mít ve svém šatníku několik kabelek různých barev a velikostí, mezi kterými by mohla vybírat vzhledem k příležitosti. Do práce, do divadla, na párty – existuje nespočet možností, kam si kabelku můžeme vzít. Mnoho z nás neudělá bez kabelky jediný krok. V jejím obsahu skrýváme věci, které jsou pro nás nezbytně důležité, ale pro naše okolí – a především pro muže – jsou nepochopitelnou studnicí tajemství.

Základním kamenem dámského šatníku je černá kabelka

Černá kabelka není jen elegantní doplněk. Je nepostradatelným módním kouskem, který by rozhodně neměl žádné ženě chybět ve skříni. Mezi dámskými kabelkami patří k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším. Díky její univerzálnosti ji můžeme nosit prakticky k čemukoli – jednoduše se kombinuje s jakoukoli barvou oblečení. Žena, která si pořídí černou kabelku tím vyjadřuje svůj styl a sebejistotu.

Kabelka dokáže mnohé prozradit

Kabelka může o své majitelce mnoho povědět. Údajně se dá odhadnout ženina povaha podle podle velikosti, barvy a stylu kabelky, kterou nosí. Extrovertní ženy dávají přednost pestrým modelům. Konzervativní a spíše nesmělé typy nedají dopustit na kabelky černé nebo hnědé barvy. Praktické ženy, které upřednostňují sportovní styl, nejraději sáhnout po kabelkách sportovního typu. Samozřejmě to tak není vždycky. Hodně záleží na příležitosti nebo i na náladě.

Výběr kabelky by neměl být brán na lehkou váhubarevná kabelka

Stejně tolik času, kolik dokážeme věnovat nákupu oblečení nebo bot, bychom měly věnovat i výběru kabelky. Jsou to právě kabelky, které našemu vzhledu dodají ten správný šmrnc a podtrhují naši ženskost. Kabelku bychom ale neměly vybírat jen podle nejposlednějších módních trendů. Kabelka, kterou budeme nosit, by měla především reprezentovat náš osobní styl. Jistým bodem k plusu může být při výběru kabelky i její funkčnost – hodně kapes nebo nastavitelná délka uší je nespornou výhodou.

O kabelku musíme pečovat

Bohužel – i sebelepší materiál potřebuje péči. Ani ta nejdražší kabelka nám nezaručí dlouholetou životnost, nebudeme-li o ni správně pečovat. Každý materiál vyžaduje určitou pozornost. Odborníci v prodejnách dokáží poradit, jak se starat o kabelku vyrobenou například z kůže, stačí se jich zeptat. Rozhodně bychom starost o kabelku neměly podceňovat. Pokud nechceme, aby nám naše kabelka po pár měsících nošení vypověděla službu, musíme jí věnovat dostatečnou péči. Odměnou za to nám bude její zdravý vzhled.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius,  John Kasawa Photography Photography/FreeDigitalPhotos.net