kalanetikaNež se pustíte do cvičení, uvědomte si, co od něj očekáváte. Ten, kdo touží mít pevnější břišní svaly, nebude cvičit sestavy, které uleví od bolesti zad. My vám dnes představíme cvičení, jehož účelem je vytvarovat a zpevnit svalstvo.

Cvičení pro každého

Kalanetika je nenáročné cvičení, jejíž program vyhledává mnoho lidí. Jde hlavně o fakt, že paní Callanová, která je autorkou tohoto cvičení, dokázala, že i jednoduché cviky dokáží zázraky s postavou. Jde o cvičení, které zvládne každý – mladý, starý, zvládne ho i ten, kdo trpí srdečním onemocněním a většinu zvládnou i těhotné ženy. Toto cvičení je zaměřeno na protahování a zpevňování svalů současně. Základem není žádná dřina – jde o sérii jednoduchých pohybů, které se často opakují.

Zaměření na celé tělo

Kalanetikou docílíte toho, že si budete uvědomovat každý sval v těle. Postupně se procvičíte od hlavy až k patám. A kromě svalů se kalanetika zaměřuje také na naše srdce, jehož tlukot udává rytmus cvičení. Postupně se naučíte ovládat tep tak, abyste s ním spojili cviky.

Co je k tomu potřeba?

Při kalanetice není potřeba žádné drahé oblečení ani pomůcky. Co se týče oděvu, volba je jasná – co nejpohodlnější, které při cvičení nebude omezovat, škrtit, ale ani padat. Doporučuje se také cvičit bosky. Boty by znamenaly zbytečné závaží.

K provádění cviků kalanetiky není třeba žádného stroje, ovšem při některých jistě využijete obyčejný nábytek – židli, postel, skříň.

Pevná postava během dvou týdnů

Stačí půl hodinka denně k tomu, abyste už za dva týdny mohli s údivem a nadšením sledovat změny na vaší postavě. Je důležitá pravidelnost, proto se snažte cvičit opravdu každý den – ať už ráno, před spaním nebo po práci.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net