kalaentikaV minulém díle o kalanetice jste se dozvěděli, zda je cvičení určeno vám, co k němu potřebujete za oblečení či nástroje. V dnešním článku se už konečně podíváme na samotné cviky, které dělají zázraky.

Zadeček a stehna

První ze šesti cviků tohoto programu se věnuje zadečku a stehnům. Výchozí poloha je vleže na zemi u postele s tím, že nohy jsou o postel opřeny – od pat až po kolena. Poté začnete zvedat pomalu pánev do vzduchu. Cvik zopakuje šestnáctkrát v jedné sadě z celkem deseti sad.

Bříško

Druhý cvik se zaměřuje na bříško a navazuje plynule na ten předchozí. Zůstanete tedy ležet na zemi s nohama opřenýma o postel. Tentokrát však budete provádět sklapovačky. Opět šestnáctkrát zopakovat v jedné sadě.

Podbřišek

Další cvik zaměřený na podbřišek ocení hlavně ženy před porodem či po porodu. Opět nejde o nic složitého – zůstanete ležet na zemi s tím, že nohy budete zvedat do vzduchu. Opět po šestnácti v jedné sadě.

Stehna

Opět se zaměříme na stehna, jako u cviku č. 1. Výchozí poloha se změní – lehněte si na bok, spodní nohu skrčte tak, aby svírala pravý úhel. Horní nohu poté zvedejte do vzduchu. Poté vystřídejte. Tento cvik proveďte 16 x každou nohou po třech sadách.

Vnitřní strana stehen

Opět se zaměříme na stehna, tentokrát ovšem na vnitřní část. Opět plynule navazuje na předchozí cvik – zůstaneme tedy ležet na boku. Tentokrát však necháme spodní nohu nataženou a horní pokrčíme v koleni a plochu nohy položíme na podlahu před sebe. Spodní nohu poté zvedáme – ne trhaně, ale plynule! Opět šestnáct provedení ve třech sadách s každou nohou.

Boky

Naposledy jsou tu boky, noční můra pro mnohé ženy, neboť v bocích se rád ukládá tuk. Jednoduše si klekněte na zem, ale zadečkem se nedotýkejte pat. Poté natáhněte pravou ruku šikmo doprava nahoru a současně zadečkem dosedněte na podlahu vedle vaší levé nohy. Zopakujte 16 x v pěti sadách na každou stranu.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net