Kamarádství s výhodouKamarádství s výhodami je trend, který se v poslední době hodně rychle rozmáhá, ale má jedno „ale“každý ho neskousne. Jsou dva, ale nejsou pár. Chodí spolu do kina, úžasně si rozumí, jeden druhému můžou říct naprosto cokoli. Hrají spolu počítačové hry, chodí na procházky, jezdí na společné dovolené – a mimo to všechno spolu spí. Možná znáte větu: Kamarád taky rád kamarádku na lehátku. A nějak tak to asi funguje. Přijde vám to jako klasický vztah? Omyl! Kamarádství s výhodou se takhle nebere. Všechno funguje bez společných plánů do budoucna, bez jakýchkoli omezení, výčitek a žárlivosti. Je to zkrátka kamarádství + sex.

Má takový vztah nějaká pravidla?

Někdo kamarádství s výhodou za vztah ani nepovažuje. Je to věc pohledu. Ačkoli se mnohdy ani o klasický vztah opravdu nejedná, jsou i v tomto případě jasná pravidla, která by se měla dodržovat, aby vše fungovalo tak, jak má. Definice tohoto „vztahu-nevztahu“ zní: Žádné závazky, žádná láska, žádné společné plánování budoucnosti. Na tom je to celé postavené, ovšem má to svá „ale“.

  • Nejlepší kamarád/kamarádka? Rozhodně ne!

    Ačkoli jste si možná mysleli, že kamarádství s výhodou vzniká mezi nejlepšími kamarády, musím vás vyvést z omylu. Měl by to být kamarád, ale rozhodně ne nejlepší – pro případ, že by se to celé zvrtlo a dopadlo naprostým fiaskem – zkrátka někdo, koho byste – v rámci možností – dokázali postrádat.Kamarádství s výhodou Přiznejme si, že život bez nejlepšího kamaráda by už nikdy nebyl tím pravým ořechovým. Samozřejmě by vás měl protějšek fyzicky přitahovatpřeci jen jde tu především o sex – takže vybírat si někoho, kdo se vám nelíbí rozhodně není ideální cestou.

  • Hlavně se příliš neupínat!

    Může se státa ono se to opravdu stává že se jeden na toho druhého příliš upne a to je první krok k nadcházející katastrofě. Chyba, chyba, chyba! Je třeba si uvědomit, že se jedná o vztah, který je založený na sexu. Sem nepatří milé SMSky na dobrou noc ani vyznávání citů před jinými kamarády. Rozhodně byste neměli očekávat, že se vám ozve každý den. A pokud na to nemáte – tak do toho nelezte.

  • Žádné city!

    Jakmile jeden ke druhému začne pociťovat něco víc, je to v háji. Tohle pravidlo je to nejdůležitější z nejdůležitějších. City větší, než jaké jsou přijatelné, hraničí s láskoua ta do kamarádství s výhodami rozhodně nepatří. Samozřejmě stát se to může, ale ve většině případů to končí katastrofou, kdy jeden odchází a druhý pláče.

Krásný začátek – slastný průběh – špatný konec

Ačkoli to vypadá lákavě a průběh takového vztahu lidi přitahuje právě díky neexistujícím pravidlům, ve většině případů – bohužel – končí fiaskem. Vztah-nevztah se rozpadne, dvojice se přestane vídat nebo si najde někoho jiného. Tak to prostě chodí. A jsme to právě my ženy, kterým tento způsob fungování přestane vyhovovat. Zkrátka – kamarádství s výhodami není pro každéhoa na to je třeba myslet, než se do něčeho namočíte. 

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.