kartáček na zubyZubních kartáčků existuje hned několik – mezizubní, elektrické, my se dnes ale podíváme na zoubek kartáčkům obyčejným. Tušili jste, jak dokáže být užitečný například při manikúře?

Zuby, jazyk, rty

Primárně kartáček nejspíše využíváte k čištění zubů. Každé ráno a večer zajistíte čištěním zubů jejich krásu a zdraví. Věděli jste ale, že když kartáčkem po vyčištění zubů přejedete i jazyk, sníží se tím zápach z úst? A to i ten nevědomý. Jednoduše vyčistíte i jazyk, který při tomto problému hraje velkou roli.

Pokud nemáte žádný recept na peeling rtů, opět můžete šáhnout po kartáčku na zuby. Stačí na rty nanést větší vrstvu balzámu na rty (nebo obyčejné vazelíny) a pak krouživými pohyby rty masírovat. Pozor! Pro takové prokrvení rtů a zbavení se popraskaných rtů je dobré použít dětský měkký kartáček. Zároveň byste ho z hygienických důvodů neměli používat na nic jiného.

Oči a obočí

Pokud máte řasenku, která vám slepuje řasy, jednoduše můžete vzít kartáček a řasy pročesat. Efekt bude přirozenější a navíc se z nich takhle odstraní přebytečná řasenka.

A pokud nevlastníte kartáček na obočí, který je k dostání v drogeriích mnohdy za vysokou cenu, stačí opět šáhnout po obyčejném kartáčku. Je lepší dětský, a to z důvodu jemných štětinek a menší velikosti.

Vlasy

Pokud máte problém s tím, že vám z účesu lezou nezbedné krátké vlásky, není nic jednoduššího než postříkat kartáček na zuby lakem na vlasy a poté jím přejet po vlasech tak, kde je chcete uhladit. Navíc se kartáček hodí v případě, že si chcete vlasy vyčesat, natupírovat. Kartáček bezvadně zastoupí tupírovací hřebínek!

Nehty

Nakonec se podíváme na využití při manikúře. Jemný dětský kartáček můžete využít nejen na obočí a rty, ale také na vyčištění nehtů. Samozřejmě jsou k tomu jiné pomůcky z manikúry, ale kartáček je opravdu krásně vyčistí a vyleští. Navíc, pokud opět zvolíte dětský, kvůli menší velikosti, lze s ním vytvořit i krásný design nehtů, míchat s ním laky na nehty atp.

Záleží jen na vás, jak kartáček využijete! Nikdy ale nezapomínejte na to, že kartáček, která jednou použijete na nehty, nesmíte použít podruhé na obočí a potřetí na rty! Jak je výše zmíněno, je to z hygienických důvodů. Navíc při ošetřování rtů mohou vznikat drobné ranky, do kterých by se vám mohla dostat špína.

 Fotografie publikovány se svolením imagerymajestic. Photography/FreeDigitalPhotos.net