Kdy říci miluji těMiluji tě – pro většinu lidí dvě nejdůležitější slova na světě. Za těmito slůvky se skrývá neskutečné množství věcí a možná právě proto s ním spousta lidí neumí správně zacházet. Když je řeknete správné osobě ve správný čas, je to pro vás výhra, ovšem špatné načasování může skončit nepříjemným fiaskem. Jakmile někomu řeknete „miluji tě“, jistě chcete slyšet kupříkladu „já tebe taky“ či něco podobného. Zažili jste někdy situaci, kdy jste se takto vyslovili a protějšek se na vás soucitně podíval a místo kladné odpovědi zamumlal něco ve smyslu „poslouchej, jsi vážně skvělá, ale…“ ? Rozhodně to není nic příjemného, dotyčný se pak cítí trapně a mnohdy i celá láska – i když jednostranná – končí. Umíte poznat správnou chvíli a je to vůbec možné?

Myslíte těmito dvěma slůvky oba dva to samé?

Častým problémem je i strach, který tato dvě slůvka doprovází. Toužíte se vaší drahé polovičce konečně vyslovit a svým „miluji tě“ tomu druhému říci, jak moc pro vás znamená a že je vám s ním skvěle, ale zároveň máte strach, že to pochopí spíše jako otázku „kdy bude konečně svatba“? Máte-li tento pocit, díky kterému vyznání stále odkládáte, zkuste k tomu přistoupit trochu jinak. Pokud se bojíte přehnané reakce, řekněte například „miluji tě“ a zároveň tuto větu doplňte další „nežádám tě o roku, jen ti chci říct, jak skvěle se s tebou cítím“.

Měli jste pár schůzek? Pak ho jistě nemilujete!

Víte, co je opravdu dětinské? Vyznávat někomu horečnou lásku po několika schůzkách. Takhle se to dělá u prvních dětský lásek,Kdy říci miluji tě kdy se dvě děti několikrát sejdou na stejném pískovišti a po třetí „schůzce“ si vzájemně vyznávají lásku na celý život. Dospělí a především rozumní lidé se po dvou-třech schůzkách rozhodně nezamilovávají. Zamyslete se, jak asi budete vypadat hloupě, když se u třetí večeře vyslovíte a už vůbec nechtějte vědět, co si o vás ten druhý pomyslí…

Zkuste to udělat bezpečně

Jste-li odvážnější a fungujete stylem „co na srdci to na jazyku“, klidně přistupte rovnou k věci a vaší polovičce sdělte, že ho milujete. Chcete-li se ale držet trochu zpátky, protože máte strach z jeho reakce, jděte na to bezpečně a zároveň trochu chytře. Řekněte „myslím, že jsem se do tebe zamilovala“. Pokud se zatváří vyděšeně, ihned vám dojde, že to nebyl nejlepší nápad, ale vy jste si přeci nechala otevřená zadní vrátka, tudíž můžete ihned dodat něco vy smyslu „neboj, dělala jsem si srandu, vím, že mezi námi o nic vážného nejde“. Zachráníte tím svoji důstojnost a budete si tak moci vše v klidu rozmyslet.

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic, Stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net