kinetický písekDěti a hračky neodmyslitelně patří k sobě. Je to důležitý vývoj dítěte v různém období růstu, kdy se vyvíjí jak po stránce pohybové, tak psychické. Už jako batolátka poznávají barvy, tvary, zvuky různých hraček. V pozdějším věku si již hrají se svými oblíbenými hračkami, stavějí si z kostek různé hrady, domečky, ohrádky. Děti milují hračky poskládat, rozebrat, ale i něco si namalovat, vyrobit. Mezi oblíbené, vtipné a hlavně originálními hračky jsou kreativní hračky. Jejich fantazie neberou konce. Hrát si můžou kdykoliv, kdekoliv, za jakéhokoliv počasí. Ale když je krásně teplo, tak proč s nimi sedávat doma?

Na pískoviště

Své děti vezmete na procházku, či na dětské hřiště. Dětské hřiště představují neomezené možnosti a využití. A to v podobě lezení, šplhání po různých prolézačkách, lanech, či houpání se na houpačkách, dřevěných koníků, nebo si rády hrají na schovávanou v malinkatých domečcích. Největší zábavou bude ale sezení v pískovišti. Proč? Možná je to tím, že tam sedí spousty dětí různého věku, smějí se a stavějí si hrady, tunely, ale i různé tvary báboviček. Některé maminky mají strach své dítě posadit do písku, protože by se mohli nějak nakazit. Je to velice pochopitelné. Malé děti sem tam ochutnají písek, nebo se v něm vyválejí. A my rodiče máme obavy z toho, zdali je písek nezávadný. Můžete tomu ale předejít v podobě kinetického písku.

Kinetický písek

Na trhu s pískem existuje novinka v podobě kinetického písku. Tento písek je velice jemný, hebký, příjemný na dotek. Jak se s ním pracuje? Jednoduše. Lehce, drží svůj tvar, tak jako mokrý písek, ale mokrý nikdy nebude a také nikdy nevyschne. S kinetickým pískem zažijete spousty legrace. Vaše děti zapojí do svých pískových děl nejen svoji představivost, fantazii, ale naučí se správného zacházení. Kinetický písek je nezávadný, netoxický a splňuje certifikát o bezpečnosti.

Fotografie publikována se svolením od Lisa McDonald Photography/FreeDigitalPhotos