kočka vy bytěZvířátka patří neodmyslitelně do životů mnoha lidí, proto není divu, že jim někteří majitelé zpestřují život, jak jen se dá. Jsou to prolézačky a domečky, které mnohdy zvládne majitel sám vyrobit a jiné se dají vyrobit na zakázku nebo koupit hotové. Určitě je fajn, pokud se zvířátko cítí dobře a nemá čas se nudit. Kočky, které tráví většinu času v bytě, potřebují hračky, prolézačky a hlavně škrabadla pro své drápky. V jiném případě padne za vlast to, co si kočička umane.

Škrabadlo jako věrný společník

Takže ho ocení nejen kočka, její majitel, ale také nábytek, který má být před takovým kočičím řáděním ušetřen. Kočky jsou stvoření hravá a obohacují náš život. Mnohdy je to velká legrace pozorovat kočičku, jak si hraje, skáče, imituje lovení. Ačkoliv kočka nevyžaduje tolik pozornosti, jako psí společník, musíte počítat s tím, že potřebuje pohyb. Kočka si velmi brzy podmaní ne jen podlahu, ale i gauč, parapet, skříň nebo květinové stěny. Příkazy kočky nevnímají tak, jako psi. Přesto, že jí okřiknete a bude vědět, že něco provedla, udělá to znovu. Nelze zabránit jejich přirozeným instinktům.

Škrabadlo připravte kočce už předem

Pořídit si kočičího mazlíčka znamená přizpůsobit bydlení, co nejvíce jeho potřebám. Škrabadlo s prolézačkami je pro kočku ideální místo ke hře i k odpočinku. Pro denní broušení drápků každé kočky a kocoura se škrabadlo stane nepostradatelnou součástí kočičího života. Existují menší škrabadla, pro koťata, nicméně neporoste s vaší kočičkou a bude nutné ho později vyměnit za větší. Rovněž záleží na druhu kočky, a jaké velikosti bude dosahovat. Některá škrabadla je nutné přimontovat do zdi a u těžších kočiček by průměr sloupku měl být cca 12cm. Hodně záleží také na vašich možnostech. Samozřejmě čím více prostoru váš „tygr pokojový“ bude mít, tím lépe.

Fotografie publikována se svolením Author:pondering cat License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/